Plzeň nestačila na Ludogorec Razgrad a po prohře 0:2 se jí vzdaluje Liga mistrů

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v Sofii úvodní utkání čtvrtého předkola o postup do Ligy mistrů s bulharským týmem Ludogorec Razgrad 0:2. Češi tak budou do odvety vstupovat s dvougólovým mankem, které nabrali ve druhém poločase.

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli s bulharským týmem Ludogorec Razgrad 0:2

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli s bulharským týmem Ludogorec Razgrad 0:2 | Foto: FC Viktoria Plzeň

Plzeňští přitom neměli zápas rozehraný špatně a nepouštěli bulharské mužstvo do větších šancí. Na národním stadiónu Vasila Levského nastoupilo v domácím týmu hned pět Brazilců.

Ve třicáté minutě si Marek Bakoš naskočil v malém vápně na centr ze strany, ale střelu poslal těsně kolem tyče. Brankář Vladislav Stojanov musel být ve střehu i nadále, když zlikvidoval hlavičku Jana Kovaříka.

Domácí fotbalisté prověřili plzeňského gólmana Matúše Kozáčika ve třiatřicáté minutě, když vystřelil Marcelinho doprostřed brány z pětadvaceti metrů.

Pokutový kop nařídil hlavní rozhodčí v padesáté minutě, když Roman Hubník zatáhl za dres protihráče. Penalty se ujal Cosmin Moti a přízemní střelou k levé tyči poslal svůj tým do vedení.

A v čtyřiašedesáté minutě skóroval z pokutového území do levého horního rohu Vura a zvýšil stav na 2:0. Plzeň už nedokázala stav zápasu zvrátit. Odveta v Doosan Aréně se hraje příští týden v úterý.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít