Plzeň otočila zápas v Brně, Dukla doma rozstřílela Jihlavu

Fotbalisté Viktorie Plzeň zůstanou i po devátém kole fotbalové ligy v čele tabulky, zajistili si to zvratem utkání v Brně. V domácím prostředí se proti Jihlavě rozstřílela pražská Dukla. Jablonec vyhrál na hřišti nováčka z Hradce Králové a Ostrava doma porazila Bohemians.

Milan Petržela v souboji s brněnským Alešem Schusterem

Milan Petržela v souboji s brněnským Alešem Schusterem | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň sice v Brně vedla, když Daniel Kolář proměnil pokutový kop, Zbrojovka ale dokázala ještě do poločasu zápas otočit po dorážce Briganta a střele Lutonského.

Druhé dějství se ale lépe povedl Viktorii. Sedm minut po změně stran přeloboval brankáře Hladkého Stanislav Tecl a vyrovnal, o 9 minut později Radim Řezník po Limberského přihrávce znovu otočil skóre. Plzeň má po výhře 3:2 v tabulce už 20 bodů.

Sledovali jsme ONLINE: Sparta vyhrála derby 2:0. Rozhodl Lafata

Dukla Praha v domácím zápase rozstřílela Vysočinu Jihlava, která zůstává v tabulce poslední. Vítězství týmu z Julisky zajistil dvěma góly Krmenčík, jeden zásah přidali Beauguel a Považanec. Čestný úspěch hostů zajistil Kovář.

Zápas Hradce Králové s Jabloncem měl jediného střelce: Během dvaceti minut druhého poločasu se dvakrát prosadil záložník Baumitu Martin Pospíšil, který svému týmu zajistil vítězství na hřišti nováčka v poměru 2:0.

Bohemians v Ostravě přišli o sérii výher na hřištích soupeřů. V Ostravě sice byli ve druhém poločase lepším týmem a v závěru zápasu měli i přesilovku. V nastavení ale vyšel domácím nacvičený signál a Patrizio Stronati zajistil 3 body pro Baník.

V prvním sobotním zápase vyhrála Příbram v Českých Budějovicích 3:0.

9. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Vysočina Jihlava 4:1 (2:0)
Branky: 13. a 47. Krmenčík, 36. Beauguel, 71. Považanec - 73. Kovář. Rozhodčí: Ardeleánu - J. Paták, Ratajová. ŽK: Považanec, Krmenčík - J. Krejčí, Vidlička. Diváci: 1201.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Marek Hanousek, Hlinka, Považanec (86. Čajič) - Berger (76. Néstor), Beauguel, Krmenčík (64. Jakub Mareš). Trenér: Kozel.
Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Kučera, Jánoš (81. Vidlička) - Kukol (75. Fulnek), Jungr, Vaculík (57. Kovář) - Harba. Trenér: P. Rada.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 2:3 (2:1)
Branky: 31. Brigant, 45. Lutonský - 26. D. Kolář z pen., 52. Tecl, 61. Řezník. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Kubr. ŽK: Hladký, Košťál, Sýkora, Lutonský, Schuster, Moukanza - Hejda, Horváth. ČK: 90. Moukanza. Diváci: 6492.
Brno: Hladký - Malík, Košťál, Schuster - Hyčka, Fischer (81. Jugas), Zavadil, Lutonský - Brigant (71. Šumbera), Vávra (64. Moukanza), Sýkora. Trenér: Kotal.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (83. Horváth), D. Kolář (78. Hořava), Pilař - Chramosta (46. Tecl). Trenér: M. Koubek.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 90.+1 Stronati. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Vlasjuk. ŽK: Sukup, Kukec, Baránek - Šmíd, Jindříšek, Lietava. ČK: 83. Sukup. Diváci: 4505.
Ostrava: Pavlenka - Frydrych, Baránek, Stronati, Sukup - Greguš, Šichor (84. Byrtus) - Kukec, Lindpere (70. Mensah), Štěpán (74. Holzer) - Narh. Trenér: Bernady.
Bohemians 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl - Jindřišek, Rada - Moravec (89. Bartek), Bratanovič, Mosquera - Mikuš (86. Lietava). Trenér: Pivarník.

FC Hradec Králové - Baumit Jablonec 0:2 (0:0)
Branky: 53. a 65. M. Pospíšil. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Vaňkát. ŽK: Rossi, Romera (oba Jablonec). Diváci: 2746.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Plašil, P. Čermák - Križko (68. A. Čermák), Kotiš - Štípek (82. Šultes), Halilovič, Malinský - Shejbal (58. P. Dvořák). Trenér: Prokopec.
Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Rossi, Hübschman - Kopic (80. Moulis), M. Pospíšil, Mingazov (62. Crnkič) - Martin Doležal I. (89. Jun). Trenér: Šilhavý.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít