Plzeň padla v Teplicích 0:1, opět nedala penaltu

Nádherný fotbal se skvělou kulisou skončil pro teplické fanoušky oslavami vítězství. Teplice ve šlágru 12. kola Gambrinus ligy porazily Plzeň 1:0, když se v 62. minutě trefil Nivaldo. Plzeň podruhé za sebou neproměnila v ligovém utkání penaltu, tentokrát chytil Slavík v 55. minutě pokus Marka Bakoše. V dalším zápase zdolala Mladá Boleslav Brno 5:2.

Utkání na Stínadlech mělo náboj po všech stránkách

Utkání na Stínadlech mělo náboj po všech stránkách | Zdroj: ČTK

Tepličtí fotbalisté vybojovali druhé místo v tabulce precizním nadšeným výkonem. Více než 16 tisíc diváků bavili útočným výkonem, kterým většinu zápasu tlačili úřadujícího mistra. Plzeň si v prvním poločase nevypracovala tolik šancí jako soupeř a mohla inkasovat třeba ve 24. minutě, kdy ze strany běžel sám na gólmana Mahmutović. Jenže jeho střela šla hodně mimo.

Ve druhém poločase nebyl tlak Teplic tak zřejmý, naopak Plzeň se dostávala do šancí a z náznaku jedné takové vybojovala penaltu. To když Klein neohrabaně zasáhl proti Rajtoralovi, stáhl ho k zemi a sudí Jech nařídil penaltu. K ní se tentokrát postavil Marek Bakoš, který ale neproměnil - jeho střelu k levé tyči Slavík vyrazil.

Teplice poté pokračovaly ve svém snažení s ještě větší vervou a v 62. minutě daly jediný gól zápasu. Mahmutovič si za obranou našel míč, nacentroval před branku, kde Nivaldo poslal míč odrazem od země do branky.

Skvělé fotbalové představení poté pokračovalo spíše na druhé straně - plzeňský útok poté přišli podpořit Wágner i Tecl, ale většina útoků hostů končila ještě dříve, než musel zasáhnout gólman Slavík. Ten předvedl v závěru velkou minelu - podběhl centr Horvátha a Čišovský poté hlavičkoval do boční sítě.

Nakonec ale mohla být Plzeň ráda, že dostala pouze jeden gól. V nastaveném čase se totiž dostal Mahmutovič do rychlého brejku, na 40 metrech od hostující branky si obhodil brankáře Kozářika, který tak daleko vyběhl, ale poté zdálky netrefil prázdnou branku.

Nakonec to Teplicím nemuselo vadit, po vítězství 1:0 přeskočily Plzeň na druhém místě a minimálně do zítřka ztrácí na vedoucí Spartu 5 bodů.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 73. Nivaldo. Rozhodčí: Jech - Urban, Pilný. ŽK: Salami, Mahmutovič, Klein (všichni Teplice). Diváci: 16.180.

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 5:2 (3:1)
Branky: 24. Štajner, 27. Štohanzl, 29. Chramosta, 50. Ščuk, 67. Nešpor - 7. Buchta, 54. Skalák. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, J. Paták. ŽK: Skalák (Brno). Diváci: 3417.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít