Plzeň porazila Jihlavu 2:0 a navýšila svůj náskok na čele ligy na devět bodů

S vědomím toho, že Sparta dnes ztratila body na Slovácku, nastoupili ke svému zápasu hráči Viktorie Plzeň. Jejich soupeřem byla Jihlava, která se momentálně nachází na 14. příčce. Průběh zápasu i výsledek odpovídají postavení obou týmu v tabulce. Plzeň zvítězila 2:0 a na Spartu má náskok devíti bodů.

Plzeňští fotbalisté porazili Jihlavu a dál vedou ligu

Plzeňští fotbalisté porazili Jihlavu a dál vedou ligu | Zdroj: ČTK

Utkání začalo přesně podle papírových předpokladů. Plzeňští se tlačili do útoku a nenechali obranu Jihlavy vydechnout. Vše vyústilo v 7. minutě, kdy se po perfektní Limberského přihrávce prosadil Jan Kovařík.

I ve zbytku poločasu Plzeň plnila roli favorita, nicméně na Jihlavě bylo vidět, že nemá co ztratit. Snažila se vycházet z pevné obrany a využívat rychlých protiútoků. Největší šanci měli Jihlavští po standardní situaci, ale hlavička hostujícího záložníka skončila pouze na tyčce.

V 66. minutě přišla smutná chvíle Michala Ďuriše. Plzeňský útočník po hlavičkovém souboji špatně došlápl a ošklivě si poranil kotník. Na hřišti ho nahradil Jan Holenda.

Ten se o 6 minut později podepsal pod druhý gól Plzně. Kovařík zahrával přímý kop, Holenda na první tyči prodloužil a Daniel Kolář uklidil míč do jihlavské branky.

Pojistku na kopačky domácích mohl přidat Kolář, ale nedokázal proměnit pokutový kop, přestože pomezní rozhodčí nařídil penaltu opakovat. Ani napodruhé však nedokázal Hanuše překonat.

Náskok Plzně na druhou Spartu vzrostl na 9 bodů, ale pražský klub má ještě zápas k dobru.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít