Plzeň porazila Teplice a dál vede ligu. Slavia remizovala v Jihlavě

I po 18. kole fotbalové Synot ligy povede českou nejvyšší soutěž Viktoria Plzeň. Svůj náskok si pojistila díky výhře 1:0 nad Teplicemi. Posílená Slavia nedokázala vstřelit gól v Jihlavě a obě mužstva si rozdělila po bodu.

Daniel Kolář (ilustrační fotografie)

Daniel Kolář (ilustrační fotografie) | Zdroj: ČTK

O výsledku zápasu rozhodla hned jeho pátá minuta. Plzeňský roh posunul Jan Baránek k Danielu Kolářovi, který si uvnitř malého vápna Teplic udělal místo a hlavičkou přehodil gólmana Chudého.

Viktoria měla i další šance k navýšení náskoku. Hejda ale třikrát v zajímavých pozicích selhal, šance Teplic na vyrovnání nevyužil na konci prvního a na začátku druhého poločasu využít Tomáš Vondrášek.

Po vítězství 1:0 vede Plzeň tabulku Synot ligy o 6 bodů. V neděli ale může její náskok na polovinu stáhnout Sparta, pokud porazí Mladou Boleslav.

Zápas v Jihlavě začala Slavia střelou jedné ze zimních posil. Josef Hušbauer ale mířil pouze do Rakovanových rukavic. Šanci měli i domácí. Bazal hledal před prázdnou brankou Voltra, ten se ale nedostal k zakončení. Oba dva útočící hráči Vysočiny jsou přitom v Jihlavě na hostování právě z Edenu.

Největší šanci prvního poločasu měl Jaromír Zmrhal, který šel z úhlu sám na Rakovana. Při střele vsadil na razanci a zamýšlené ráně do šibenice chyběla přesnost.

V úvodu druhé části hry zkoušel štěstí exjihlavský Muris Mešanović, ale pak domácí tlak Slavie otupili a po remíze 0:0 získali první jarní bod, který jim minimálně do zítřejšího zápasu Olomouce pomohl ze sestupové příčky.

18. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Šulek, Kryštůfek, Nerad, Urdinov - Mikula, Bílek. Diváci: 4290.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (1:0)
Branka: 5. Kolář. Rozhodčí: Marek - Pilný, Pochylý. ŽK: Soungole, Kukec (oba Teplice). Diváci: 10.068.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít