Plzeň přehrála Mladou Boleslav 3:2, také Liberec vyhrál

Fotbalisté Liberce i Plzně i nadále pronásledují pražskou Spartu. Oba týmy totiž ve 14. kole Gambrinus ligy zvítězily - Liberec na Slovácku 2:1 a Plzeň doma udolala Mladou Boleslav 2:1. Dále hrála Dukla s Teplicemi 0:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:2 (3:1)

Mistr přivítal aktuálně skvěle hrající Boleslav rychlým gólem. Marek Bakoš překvapil obránce Johanu, který si nedůrazně kryl míč a elegentně ho posunul podél těla gólmana Millera. Jenže hosté vzápětí vyrovnali, když se prosadil Procházka.

Rychlé pohledné utkání od branky k brance diváky bavilo. Ty domácí zejména proto, že ještě do přestávky Bakoš dorazil Horváthův lob, který se odrazil od břevna, a vzápětí Jiráček připomněl svů reprezentační gól. Dostal přihrávku od Koláře, dostal se do pokutového území a levačkou prostřelil gólmana.

Ve druhé půly byly oba celky blízko dalším gólům, ale v samém závěru se trefil až Petr Johana, který po přímém kopu přizvedl pod břevno dorážku jednoho ze svých spoluhráčů.

Branky: 14. a 34. Bakoš, 37. Jiráček - 25. Procházka, 90. Johana. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pospíšil. ŽK: Petržela - Štohanzl, Janíček, Rolko. Diváci: 5835.

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:2 (1:1)

Favorit z Liberce překvapil Pavelka. Ten prostřelil z dvaceti metrů gólmana hostů, ale domácí ani tak na body nedosáhli. Nejprve Rabušic využil centr Gebre Selassieho a v poslední minutě, kdy se domácí snažili udržen remízu, také Rabušic rozhodl.

Branky: 19. Pavelka - 39. a 90.+1 Rabušic. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pelikán. ŽK: Kordula (Slovácko). Diváci: 4526.

Dukla Praha - FK Teplice 0:0

Utkání bez gólů a karet vypadá jako nezáživný duel. Do šedesáté minuty tomu tak opravdu bylo, poté si domácí vypracovali několik šancí. Fotbalové umění hráči Dukly nerozdávali, ale ani silou míč ze skrumáží před brankou do sítě nedostali.

Rozhodčí: Mikel - Chytil, Handlíř. Bez ŽK. Diváci: 1432.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít