Plzeň první body v letošním ročníku LM nevybojovala. S CSKA prohrála 2:3

Plzeňští fotbalisté na první letošní bodový zisk v Lize mistrů nedosáhli. S týmem CSKA Moskva prohráli v zápase hraném v Petrohradě 2:3. Viktoria se v úvodu trefou Rajtorala dostala do vedení, ruský šampion ale po trefách Tošiče, Hondy a chybě gólmana Kozáčika skóre otočil. V nastavení za hosty snížil Bakoš.

Brankář CSKA Moskva Igor Akinfejev v souboji s plzeňskými hráči

Brankář CSKA Moskva Igor Akinfejev v souboji s plzeňskými hráči | Zdroj: ČTK

Proti CSKA Moskva nastoupili svěřenci trenéra Vrby kvůli špatnému stavu trávníku v Moskvě na stadionu Petrohradu. A před méně než poloprázdným hledištěm si Viktoria lepší úvod nemohla přát.

Už ve 4. minutě skóroval Rajtoral, ke kterému se odrazil míč po zblokované střele Petržely. Sedmadvacetiletý obránce pak neměl nejmenší problém umístit svůj pokus na bližší tyč Akinfejevovy branky.

00:00 / 00:00

Matúš Kozáčik o chybě proti CSKA

Druhý gól hostí mohl přidat Kolář. Špatný výběh ruského brankáře se mul ale potrestat nepodařilo.

Více radosti a hlavně štěstí mělo poté CSKA. Nejprve se radoval z vyrovnání Tošič, jehož slabou střelu tečoval do vlastní sítě Procházka. Ve 29. minutě pak poslal domácí tým do vedení Honda. Rychlonohý Japonec si naběhl na Tošičovo vysunutí a šajtlí překonal Kozáčika.

Aktivnější moskevský tým své vedení mohl do přestávky ještě navýšit. Slovenský gólman v barvách českého mistra se musel hodně snažit, aby pokus Zubera zpoza vápna vyrazil.

Těsně před koncem poločasu měla šanci ke skórování i Plzeň. Střelec první branky Rajtoral ale z obtížného úhlu Akinfejeva neprostřelil.

Tempo hry na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky určoval stejný tým jako v té první, tedy ten moskevský. Vše vyústilo ve velkou šanci Musy. Nigerijský fotbalista si v malém vápně naskočil na centr a ke štěstí stovky plzeňských fanoušků na tribuně hlavičkoval do tyče.

Keisuke Honda v obležení plzeňských hráčů | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Po pár minutách zahrozila i Viktorka. Petržela se na pravém křídle šikovně protáhnul kolem dvojice bránících hráčů a našel Koláře. Ten z otočky překonal ruského reprezentačního gólmana, na brankové čáře zasahujícího Hondu však nikoliv.

Nešťastnými hrdiny koncovky se stali muži hájící branky obou týmů. Nejdříve malou domů od Řezníka nedokázal zpracovat Kozáčik. A v nastavení pak vyboxoval Akinfejev Horváthův centr jen na hlavu Tecla. Bakoš tuto chybu snadno potrestal.

"Škoda. Stala se hold chyba. Terén byl dobrý, ale paradoxně to trochu na trávě zahnulo. Stačilo to k tomu, aby mi míč podjel. Život je dál, stávají se horší chyby. Nedá se nic dělat, hrají se další zápasy, takže je třeba na to zapomenout," okomentoval rozhodující gól utkání Matúš Kozáčik.

"Bohužel se to stalo v tu nejnevhodnější dobu. Byla to hrubá chyba, ale ve fotbale se to stává. Stejně tak bych mohl říct, že se můžu zlobit na Hubníka, Hořavu, Bakoše. Musíme si uvědomit, že v těchto zápasech takové chyby udělat nemůžeme," zastal se chybujícího brankáře trenér Pavel Vrba.

CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 3:2 (2:1)

Branky:
19. Tošič, 29. Honda, 79. vlastní Řezník - 4. Rajtoral, 90.+1 Bakoš. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.). ŽK: Hořava, Tecl (oba Plzeň). Diváci: 6200.