Plzeň se dostala na druhé místo fotbalové ligy

Fotbalisté Viktorie Plzeň pojedou do Barcelony k utkání Ligy Mistrů s vědomím, že ani při reprezentační pauze nezapomněli dávat góly. Tentokrát dali v 10. kole Gambrinus ligy tři Slovácku, vyhráli v Uherském Hradišti 3:1 a posunuli se na druhé místo tabulky.

Marek Bakoš na San Siru

Marek Bakoš na San Siru | Foto: Michal Jurman

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)

Srážka dvou plzeňských hráčů po rohovém kopu ve čtvrté minutě byla pro domácí nakonec šťastná. Míč se totiž odrazil k Marku Bakošovi, který dal snadný gól. Ovšem hosté pěknou kombinací vyrovnali, když se tvrdě pod břevno prosadil Ondřejka.

Jenže hosté ještě do poločasu opět vedli. Petržela vzal domácím snadno míč, obešel brankáře a sic z úhlu poslal míč do odkryté branky. Domácí nebyli špatným týmem, snažili se aktivně dotírat na plzeňskou obranu, ale vycházelo jim to jen po pokutové území.

V blízkosti branky Plzně se sice domácí hráči mohli pohybovat, ale to už byli často bez míče. Naopak s míčem na kopačce se dostal ve druhé půli Daniel Kolář až k brankáři Filipkovi a tvrdou ranou k tyči ho překonal.

Branky: 27. Ondřejka - 4. Bakoš, 39. Petržela, 78. Kolář. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Jiřík. ŽK: Košút - Ďuriš. Diváci: 5600

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít