Plzeň se dotáhla na čelo fotbalové ligy. Karvinou dvěma góly porazil Hořava

Do pondělních dohrávek vládnou fotbalové lize tři týmy se šestnácti body na kontě. Na Zlín a Mladou Boleslav se dotáhla Viktoria Plzeň, která porazila nováčky z Karviné 2:0. Klíčovou postavou utkání byl záložník Tomáš Hořava.

Tomáš Hořava, střelec obou gólů Viktorie

Tomáš Hořava, střelec obou gólů Viktorie | Zdroj: ČTK

Souboj mistra s nováčkem vypadal od začátku podle papírových předpokladů. Petržela ve třetí minutě ještě z jasné pozice trefil pouze obránce zaskakujícího na brankové čáře, o chvíli později ale karvinský Holík stáhl v pokutovém území Marka Bakoš a rozhodčí Pechanec nařídil penaltu. S pomocí tyče ji proměnil Tomáš Hořava.

Druhé brance byl plzeňský záložník blízko 5 minut po přestávce, ale trefil pouze tyč. Dočkal se až o 8 minut později. Další Limberského centr vrátil před branku Petržela a Hořava se trefil podruhé v zápase i v sezoně.

Severomoravané za celý zápas pouze jednou vystřelili na branku a v Plzni prohráli 0:2. Poslední sekundy navíc dohrávali bez vyloučeného Filipa Panáka, který po tvrdém šlapáku na Hubníka dostal okamžitě červenou kartu.

7. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 11. z pen. a 58. Hořava. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Koval. ŽK: Budínský, Moravec (oba Karviná). ČK: 90.+1 Panák (Karviná). Diváci: 9561.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít