Plzeň se po výhře na Dukle vrátila do čela, Hradec unikl z pásma sestupu

Fotbalisté Plzně vyhráli v utkání 20. kola Synot ligy na půdě pražské Dukly 3:2 a vrátili se na první místo tabulky o dva body před Spartu. Viktorii pomohly k tříbodovému zisku dvě penalty, tu druhou proměnil Kolář v poslední minutě. Poslední místo opustil Hradec Králové, který doma porazil Bohemians 1905 1:0 po trefě Vaněčka.

Záložník Daniel Kolář proměnil obě plzeňské penalty v utkání s Duklou

Záložník Daniel Kolář proměnil obě plzeňské penalty v utkání s Duklou | Zdroj: ČTK

Plzeň, která kvůli infekčnímu onemocnění vynechala předchozí duel se Slavií, byla blízko vedení ve 12. minutě, kdy trefil Mahmutovič tyč.

Na opačné straně hřiště Přikrylův samostatný únik zlikvidoval brankář Kozáčik. Na první gól čekali diváci na Julisce do 41. minuty. Berger obešel Limberského, zpětnou přihrávkou našel Marka Hanouska, který se trefil pod břevno.

Plzeň ale gól do šatny nezlomil a v 51. minutě dokázal vyrovnat. Kolář předložil Kovaříkovi, který dal podobný gól jako Dukla. Osmnáct minut před koncem favorit otočil skóre díky Kolářově penaltě nařízené za kontakt Přikryla s Rajtoralem.

Plzni pomohly k výhře nad Duklou dvě penalty. Kouče Koubka těší vítězná vůle

Dukla ale nesložila zbraně a v 74. minutě vyrovnala na 2:2. Pomohl jí k tomu plzeňský kapitán Limberský, jenž nešťastně prodloužil za záda vlastního brankáře přímý kop Bergera.

Když už se pomalu schylovalo k remíze, zahrál domácí Karavajev ve vápně rukou a Kolář se štěstím proměnil i druhý pokutový kop. Gólman Dukly Rada sice směr vystihl a na míč si dokonce sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil.

Klokany srazil Vaněček

Klokani mohli jít v Hradci do vedení po půlhodině, kdy sudí Kocourek nařídil po faulu na Jarolíma pokutový kop. Jindřišek ale vůbec netrefil branku a Pražané neproměnili už třetí penaltu v řadě.

Po změně stran byl vedoucímu gólu blízko hradecký Vaněček, ovšem svou střelou rozezvučel jen tyč. Domácího útočníka to ale dlouho mrzet nemuselo. V 64. minutě překonal po Štípkově centru gólmana Bohemians Zlámala přesnou hlavičkou.

Zápas mohl definitivně rozhodnout Shejbal, ovšem jeho tutovku Zlámal vychytal. I tak ale Východočeši hubené vedení udrželi a potvrdili dobrou jarní formu. Ve čtyřech zápasech prohráli jen jednou.

20. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 2:3 (1:0)
Branky: 41. Marek Hanousek, 74. vlastní Limberský - 51. Kovařík, 73. a 90. obě z pen. D. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Urban, Pospíšil. ŽK: F. Rada, Jakub Mareš, Karavajev - Kolář, Rajtoral, Baránek, Holenda. Diváci: 5083.

Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 64. Vaněček. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Fišer. ŽK: Černý, Dvořák, Shejbal - Mosquera, Bartek, Škerle. Diváci: 3200.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít