Plzeň se příblížila postupu, v Trondheimu vyhrála 1:0

Fotbalisté Viktorie Plzeň se opět o kousek přiblížili svému snu v podobě postupu do hlavní fáze Ligy mistrů. V Trondheimu totiž porazili domácí Rosenborg v úvodním duelu 3. předkola 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral v první půli Pilař.

Souboj kapitánů - plzeňský Horváth (vlevo) versus trondheimský Dorsin

Souboj kapitánů - plzeňský Horváth (vlevo) versus trondheimský Dorsin | Zdroj: Reuters

Plzeň byla od úvodu aktivní a snažila se o kombinační fotbal. Už po 16. minutách ale přišla o brankářskou jedničku Romana Pavlíka. Ten ve 12. minutě vyběhl na centr, který ovšem nedokázal vyboxovat, navíc se srazil s dalšími hráči a zranil se. Přestože zkoušel pochroumané koleno ještě rozhýbat, nakonec musel přepustit své místo v brance Michalu Daňkovi.

Viktorii tento moment nijak nerozhodil. Ve 23. minutě Petržela střelou ze 20 metrů jen těsně minul Örlundovu branku, o deset minut později už se potom Západočeši radovali z gólu.

Jiráček centroval z levé strany před branku Rosenborgu, kde vyhrál hlavičkový souboj Bakoš a sklepl míč směrem k penaltovému puntíku. Tam zůstal nikým nehlídaný Pilař a pohodlně skóroval.

Poté se do šance dostali i domácí, hlavička Dorsina zevnitř pokutového území šla ale naštěstí pro Plzeň o několik centimetrů mimo. V závěru mohl ještě zvýšit vedení Viktorie Petržela, jeho nebezpečnou ránu z hranice vápna ale dokázal domácí gólman Örlund vyrazit.

Ve druhém poločase měl jednoznačně herní převahu Rosenborg. Vytvořil si i několik nadějných příležitostí, které ovšem dokázala Viktoria i se štěstím přežít bez úhony. Odváží si tak z Trondheimu do odvety, která se hraje v Plzni příští středu, cennou výhru 1:0.

Rosenborg Trondheim – Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branky: 33. Pilař. Rozhodčí: Jug - Ui, Kogej (všichni Slovin.). ŽK: Larsen, Moldskred, Dorsin - Bakoš, Čišovský, Jiráček. Diváci: 8028.

Rosenborg: Örlund - Lustig, Larsen, Wangberg, Dorsin - Henriksen - Svensson (73. Olsen), Skjelbred, Winsnes (82. Namugunga), Moldskred - Prica. Trenér: Jönsson.
Plzeň: Pavlík (16. Daněk) - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (78. Ďuriš), Kolář, Pilař (88. Ševinský) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít