Plzeň se výrazně příblížila Lize mistrů, v Kodani vyhrála 3:1

Fotbalisté Viktorie Plzně udělali výrazný krok směrem k hlavní fázi prestižní Ligy mistrů. V úvodním duelu závěrečného play-off o 'milionářskou' soutěž vyhráli v Kodani nad tamním FC 3:1. Odveta se hraje v pražském Edenu příští středu 24. srpna.

Ke skvělému výsledku Viktorie Plzeň v Kodani přispěl i stoper Marián Čišovský

Ke skvělému výsledku Viktorie Plzeň v Kodani přispěl i stoper Marián Čišovský | Zdroj: ČTK

FC Kodaň - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:0)

První poločas nabízel po celou dobu prakticky stejný průběh. Domácí Kodaň držela více míč a kombinovala, Plzeň vyrážela do rychlých protiútoků. A úvodní šanci zápasu měl v 8. minutě právě český tým.

Horváthův centr na hranici pokutového území posouval domácí Bengtsson hrudí gólmanovi Wilandovi, Petržela však jeho úmysl vystihl. Brankář Kodaně ale rychle vyběhl, zmenšil střelecký úhel a plzeňský záložník pod ním nedokázal dostat míč do sítě.

Domácí poprvé nebezpečně vystřelili na gólmana Marka Čecha ve 20. minutě. Bolaňos se ve ‘vápně‘ uvolnil kličkou přes Limberského, jeho pokus ale naštěstí pro Plzeň mířil vedle. Velký nápor si potom Kodaň vytvořila v posledních deseti minutách první půle.

Claudemir vystřelil ze 20 metrů, jeho pokus hostující obrana zblokovala, míč se ale obloučkem vrátil k brazilskému útočníkovi a ten z voleje jen o decimetry minul pravý horní roh Čechovy branky. Plzeňští hráči pak vyřešili i nebezpečný závar po jednom z rohových kopů domácích.

Snový druhý poločas

V úvodních patnácti minutách druhé půle se šance střídaly na obou stranách, góly z nich ale vytěžila pouze Viktoria. V 52. minutě Horváth posunul míč hlavou za obranu Kodaně na Koláře, který s velkým přispěním domácího obránce Ottesena dostal balón do branky.

O sedm minut později navíc bylo pro Plzeň ještě veseleji. Petržela proběhl s míčem celé hřiště až do 'vápna' domácích, následný centr se dostal přes Ďuriše k Pilářovi, který střelou do protipohybu gólmana Wilanda zvýšil na 2:0.

Tím ale gólová přestřelka neskončila. Domácí si vytvořili tlak a zahrávali několik rohových kopů, navíc povedenou střelu N´Doyeho musel likvidovat pohotově Čech. A Kodaň se nakonec branky dočkala. Trapp po rohu neuhlídal Ottesena a ten v 69. minutě snížil na 1:2.

O deset minut později byl ale rozdíl ve skóre opět dvougólový ve prospěch Plzně. Horváth nádherným pasem z vlastní poloviny hřiště vysunul Filla, který v pokutovém území udělal obráncům zpětnou kličku a perfektní střelou do vzdálenějšího horního rohu Wilandovy branky skóroval. Na hřišti byl v tu dobu jen tři minuty, poté co nahradil Petrželu.

V závěru duelu už si český mistr vítězství pohlídal a půjde tak do odvety s nadějnou výhrou 3:1. Pokud svůj náskok ve druhém utkání v pražském Edenu neztratí, stane se po Spartě a Slavii třetím českým klubem, který si zahraje hlavní fázi prestižní Ligy mistrů.

Branky: 69. Ottesen - 52. vlastní Ottesen, 59. Pilař, 79. Fillo. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Kirkup (všichni Angl.). ŽK: Bolaňos, Grindheim, N'Doye, Absalonsen - Ďuriš, Petržela, Trapp. Diváci: 24.000.

Kodaň: Wiland - Thomsen, Ottesen, Jörgensen, Bengtsson - Bolaňos, Kristensen, Grindheim, Diouf (56. Nordstrand) - N'Doye, Claudemir (65. Absalonsen). Trenér: Nilsson.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Trapp, Horváth - Petržela (76. Fillo), Kolář, Pilař (90.+1 Hora) - Ďuriš (89. Ševinský). Trenér: Vrba.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít