Plzeň si s Jabloncem rozdělila body

Plzenští fotbalisté remizovali v 25. kole Gambrinus ligy s Jabloncem 1:1. Západočeši tak zůstali na pátém místě se ztrátou devíti bodů na vedoucí Spartu, Jablonec je stále třetí a na první příčku mu chybí body dva. v dalších duelech podlehlo Brno Olomouci 1:2 a Slovácko remizovalo s Bohemians 1905 1:1.

Fotbalová Gambrinus liga

Fotbalová Gambrinus liga | Foto: F. Tichý

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1 (1:0)

Utkaní plné šancí začali domácí tlakem, ze kterého vytěžili také jedinou branku. Rajtoval se prosadil v souboji se dvěma soupeři a z pravé strany přesně odcentroval. Nikým nehlídaný Střihavka míč poslal hlavou do protipohybu bezmocného Špita.

Jablonečtí soupeře zatlačili, branku ale mohli spíše inkasovat. Střihavka přihrávku po zemi poslal nepochopitelně místo do prázdné branky ze tří metrů napříč malým vápnem, Petržela si v úniku položil brankáře i s obráncem, zakončit už ale nestihl.

00:00 / 00:00

25. kolo Gambrinus ligy sledovali i reportéři Radiožurnálu

Dělení bodů nakonec zařídil David Lafata. V 51. minutě poslal střelu zpoza vápna od tyče do sítě.

Poté začaly oba celky trefovat i brankovou konstrukci. Nejprve zacílil jablonecký Jarolím do tyče, následně plzeňští Petržela s Horváthem trefili břevno a tyč.

Branky: 6. Střihavka - 51. Lafata. Rozhodčí: K. Hrubeš - Mencl, Hojsík. ŽK: Eliáš, Kovařík (oba Jablonec). Diváci: 3018.

1.FC Slovácko - Bohemians 1905 1:1 (1:0)

Domácí byli už od prvních minut aktivnější, nejprve sice Fujerik z úniku přestřelil, poté se ale Ondřejka zblízka nemýlil. V závěru mohli domácí výhru pojistit, ale Fujerikova střela byla zblokována a Kuncl bránu netrefil. Naopak Klokanům stačilo k vyrovnání minimum šancí.

Zblokovaná střela skončila na břevně, Škoda ji ale vrátil do sítě. Výhru hostů měl v nastaveném čase na noze Bálek, Němčický ale míč z brankové čáry vykopl.

Branky: 22. Ondřejka - 83. Škoda. Rozhodčí: Damková - A. Kordula, Urban. ŽK: Kubáň - Rychlík, Štohanzl. Diváci: 5492.

1.FC Brno - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Utkání nahoru dolů rozhodly dva přesné pokusy Jana Navrátila. Nejprve v 7. minutě proměnil přesnou ranou Petrovu přihrávku, poté přesprintoval obránce a mezi nohama gólmana Doležala dal vítězný gól. Domácí se prosadili jen z penalty po faulu na Rabušice.

Branky: 66. Dostálek z pen. - 7. a 67. Navrátil. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Koval. ŽK: Polách, Dostálek - Schulmeister. Diváci: 2407

Ivan Quirenz, Vladislav Janouškovec, Martin Charvát, Tomáš Perutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít