Plzeň si zahraje play-off o Ligu mistrů, v odvetě s Kalju zářil Horváth

Už jen poslední překážku mají před sebou fotbalisté Viktorie Plzeň, aby mohli zopakovat svou účast v základní skupině Ligy mistrů. Ve středu večer porazili v odvetě předkola estonský celek Nomme Kalju 6:2 a v pátek se dozvědí soupeře v play-off o účast v nejprestižnější fotbalové soutěži světa.

Fotbalisté Plzně oslavují jednu z branek Pavla Horvátha

Fotbalisté Plzně oslavují jednu z branek Pavla Horvátha | Zdroj: ČTK

V Estonsku vyhráli Západočeši 4:0, ale hned na začátku odvetného utkání připravili svým fanouškům menší šok. V desáté minutě si Quintieri ve vápně zpracoval balon a zakončil střelou po zemi. Hosté se hned z první vážnější akce ujali vedení.

Vyrovnáno bylo za dalších deset minut, kdy sudí odpískal pro Plzeň penaltu, kterou s přehledem proměnil Horváth. A do šaten nakonec odcházeli domácí přece jen s vedením na své straně a znovu u toho byl plzeňský kapitán. Tentokrát se Horváth trefil po Daridově sklepnutí balonu z voleje přímo do šibenice.

Od druhého poločasu už zápas probíhal podle předpokládaného scénáře. Místy se hrálo výhradně na polovině hostujícího týmu a po necelé hodině hry přidali Viktoriáni další dvě branky zásluhou Tecla a Horvátha, který zkompletoval hattrick.

Pavel Horváth střílí penaltu v odvetném zápase s Nomme Kalju | Foto: ČTK

Na náznak mírného odporu v podání Quintieriho, jenž vstřelil druhou branku estonského outsidera, odpověděla Plzeň rychlým gólem Hořavy.

Ten se prosadil pouhou minutu poté, co vystřídal hrdinu zápasu Pavla Horvátha. Zkázu dokonal sedm minut před koncem Wágner, který upravil na konečných 6:2.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Nomme Kalju 6:2 (2:1)
Branky: 20. z pen., 44., 62. Horváth, 58. Tecl, 70. Hořava, 83. Wágner - 10. a 69. Quintieri.
Rozhodčí: Johannesson - Wittberg, Culum (všichni Švéd.).
ŽK: Řezník - Šišov, Quintieri.
Diváci: 9482.
První zápas: 4:0.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth (69. Hořava), Darida - Petržela, Kolář (46. Rajtoral), Ďuriš - Tecl (59. Wágner). Trenér: Vrba.
Kalju: Teleš - Šišov, Bärengrub, Koogas, Kallaste - Puri (72. Kirss), Ceesay (75. Soares), Wakui, Kimbal - Voskoboinikov (65. Neemelo), Quintieri. Trenér: Prins.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít