Plzeň stoupá v Lize mistrů na fotbalový Everest

Plzeňští fotbalisté dorazili do předsálí fotbalového ráje a během tréninku si vyzkoušejí, jak to vypadá uvnitř. Tahle zkušenost se jim bude hodit, protože při zítřejším zápase Ligy mistrů přibude na stotisícovém stadionu Camp Nou záplava fanoušků a hlavně nejtěžší možný soupeř – FC Barcelona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyhlíží Pavel Horváth postup do základní skupiny Ligy mistrů? | Zdroj: ČTK

O zápase, který je ve středu večer čeká, se mezi viktoriány mluví už dlouhé týdny. Od chvíle, kdy se Plzeň ocitla ve stejné skupině jako obhájci titulu z Barcelony si fotbalisté českého mistra představují, jaké to bude vzdorovat nejlepšímu týmu planety na největším fotbalovém stadionu Evropy.

„Španělé výborně kombinují, když k nim přiběhnete, hned to dají od nohy, všechno v pohybu. A neztratí balón, takže to bude strašně moc těžké. Určitě budeme hodně běhat bez balónu, nesmí nás to nějak omrzet. Balóny, co budeme mít, se budeme snažit udržet, uvolnit se, hrát fotbal, s jakým budeme spokojeni,“ uvedl záložník Václav Pilař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeň stoupá v Lize mistrů na fotbalový Everest

Ten si některé hráče Barcelony prohlédl zblízka v akci před necelými dvěma týdny při zápase české reprezentace proti španělským mistrům světa. To Daniel Kolář si tenhle duel proti extratřídě vyzkoušel přímo na hřišti, a tak zhruba tuší, co se bude ve středu večer na Nou Campu dít.

„Nebude to žádná sranda. Všichni je znají, každý týden jsou v televizi a všichni to sledujeme, protože Španělsko i Barcelona hrají nejlepší fotbal. Takže je každý zná,“ podotýká Kolář, že vyprávět spoluhráčům zážitky ze zápasu proti Xavimu, Villovi nebo Puyolovi bylo skoro zbytečné.

Výstup na Everest

Utkání Čechů se Španěly navíc viděli a inspirovat se jím mohli i ti plzeňští hráči, kteří v něm nenastoupili.

„Bohužel jsme na ně v tom zápase nestačili. Myslím, že to mohlo být i tím, že tam byl cítit velký respekt. A samozřejmě respekt tam bude i u nás, ale bude záležet na tom, aby nebyl tak veliký,“ všímá si plzeňský kapitán Pavel Horváth, podle kterého by mohlo Viktorii pomoci, že se na svůj fotbalový Everest vydává ze základního tábora postupně.

„Je možné, že je to takhle dobře. Že jsme první zápas odehráli doma, kde lidé byli natěšení s Borisovem, který je jakoby papírově neatraktivní. Ale samozřejmě je to zápas Ligy mistrů. Zkusili jsme si první z velkoklubů a čeká nás top. Lezeme na horu a uvidíme, jestli pro nás není moc vysoká,“ zůstává v očekávání Horváth.

Abidal Plzeň nezná

Určitě by si plzeňský kapitán při téhle extrémní výpravě vysoko nad hladinu českého ligového fotbalu neměl zapomenout kyslíkový přístroj. Bude se hodit tím spíš, že ze slov barcelonského obránce Erika Abidala pro Radiožurnál vyplývá, jak vážně katalánský velkoklub následující dva souboje s českým šampiónem bere.

„Dva zápasy proti Viktorii, které nás teď čekají, budou velmi důležité a zásadní. Musíme získat šest bodů, abychom měli dohromady deset. To už by nás pravděpodobně posouvalo do osmifinále,“ prohlásil Abidal.

K utkání navíc dodal. „Nechceme si postup nijak komplikovat, potřebujeme ho mít v kapse co nejdřív, takže myslím, že nastoupíme v nejsilnější sestavě. O Plzni nevím nic, ovšem dostal jsem DVD s jejími zápasy, takže se na něj podívám a nastuduji si hlavně hru jejích útočníků.“

Doufejme, že načerpané informace francouzskému reprezentantovi na Nou Campu k něčemu budou a plzeňští útočníci ho aspoň párkrát zaměstnají. Radiožurnál odvysílá vstupy z prvního a přímý přenos druhého poločasu.

Jan Kaliba, Jan Markup, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme