Plzeň uhájila i v deseti těsné vedení, Sarajevo porazila 2:1 a postoupila do 3. předkola LM

Fotbalisté Plzně se přiblížili účasti v Lize mistrů. V odvetě 2. předkola Viktoria zvítězila v Sarajevu nad Željezničarem 2:1 a po výhře v domácím prostředí postupuje dál. Plzeňské branky dali Wágner a Petržela. Dalším soupeřem Viktorie bude estonský tým JK Nomme Kalju.

Željezničar Sarajevo - Viktoria Plzeň. Milan Petržela se raduje z branky

Željezničar Sarajevo - Viktoria Plzeň. Milan Petržela se raduje z branky | Zdroj: ČTK

Vstup do utkání vyšel Plzni perfektně. Západočeši začali náporem, který jim už v 5. minutě utkání vynesl vedení – Horváth vyslal za domácí obranu přesný pas na Řezníka, který prostrčil míč po chybě gólmana Hadžiće až k Tomáši Wágnerovi, a ten se do prázdné brány nemýlil.

Plzeň i nadále pokračovala v ofenzivním náporu, který ale v 21. minutě přibrzdilo vyloučení Václava Procházky, o kterého zakopl Adilović, ale sudí rovnou vytáhl červenou kartu.

00:00 / 00:00

Fotbalové utkání sledoval v Sarajevu reportér Jan Kaliba

Aktuální český mistr ale na tuto nepříjemnost našel vzápětí nejlepší možnou odpověď. Ve 30. minutě utkání našel Darida úplně volného Petrželu, který obešel Hadžiće a podruhé poslal míč do odkryté domácí brány.

Pak se osmělil také Željezničar a několikrát prověřil Kozáčikovu pozornost. Kontaktní gól přišel v samotném závěru první půle, když Selimović poslal míč na Jamaka, který hlavou umístil balon k tyči a snížil na 1:2 z pohledu domácích.

Důrazná defenzíva přinesla ovoce

Ve druhém poločase se Željezničar ještě snažil o zdramatizování utkání, jenomže Plzeňští se podle jednoznačných pokynů Pavla Vrby soustředili na pozornou a nepropustnou defenzívu. Nejblíže měl k vyrovnání střelec první branky domácích Jamak, jeho dělovka zpoza bránících hráčů šla ale těsně vedle Kozáčikovy brány.

Pět minut před koncem měla Plzeň namále, po zmatcích ve vlastní obraně se k několika nebezpečným dorážkám dostali postupně Tomić, Bučan a Selimović, poslední jmenovaný měl před sebou z úhlu odkrytou bránu, ale netrefil. V poslední minutě měl ještě třetí branku Viktorie na kopačce Řezník, ale ve vynikající pozici se ukopl a míč šel úplně mimo.

Plzeň tak na půdě Željezničaru uhájila vedení 2:1 a postoupila do 3. předkola Ligy mistrů. V něm se Západočeši utkají s estonským týmem JK Nomme Kalju, který v odvetě 2. předkola porazil HJK Helsinky 2:1.

Odvetný zápas 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Željezničar Sarajevo - Viktoria Plzeň 1:2 (1:2)

Branky: 45. Jamak - 5. Wágner, 30. Petržela. Rozhodčí: Capela - Tomé, Rocha (všichni Portug.). ŽK: Selimovič, Jamak, Urdinov - Horváth, Kolář, Řezník. ČK: 20. Procházka (Plzeň). Diváci: 25.000. První zápas: 3:4, postoupila Plzeň.

Sarajevo: Hadžič - B. Čolič (13. Zeljkovič), Kerla, Škaljič (67. Bajič), Urdinov - Tomič, Svraka (58. Hodžič) - Selimovič, Jamak, Bučan - Adilovič. Trenér: Osim.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (67. Tecl), Kolář (86. Rajtoral), Kovařík - Wágner (25. Hejda). Trenér: Vrba.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít