Plzeň v souboji na dálku se Spartou ztrácí, s Duklou se rozešla bez branek

Fotbalisté Plzně remizovali ve druhém utkání Gambrinus ligy v řadě, čímž dostali do čtyřbodového trháku v boji o titul pražskou Spartu, která v pátek přehrála Slovácko. Na její tříbodový zisk Viktoria nedokázala odpovědět v souboji s Duklou, když pouze remizovala 0:0.

Néstor Albiach z Dukly (vlevo) a David Limberský z domácí Viktorie během utkání 9. kola Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

Trenér Západočechů Pavel Vrba poslal do utkání hned od začátku stopera Romana Hubníka i záložníka Martina Pospíšila. Obě nedávné posily si tak odbyly debut v základní sestavě obhájce titulu. Na lavičce už byl navíc po zranění připravený krajní obránce Radim Řezník.

V první půli byla podle předpokladů lepší Plzeň, která udávala tempo hry. Ve většině případů však narážela na zformovanou hostující obranu. V defenzivě se Pražané nenechávali přehrávat a mnoho větších šancí Viktorii nenabídli.

Výjimkou byla situace z 12. minuty, kdy se míč odrazil k volnému Pospíšilovi, nová akvizice domácích ale napálila z dobré pozice pouze tyč brány gólmana Rady. Dobrou příležitost měla o sedm minut později také Dukla, jenže rychlé přečíslení čtyř proti třem a následné zakončení Jakuba Mareše gólem neskončily.

Tlak si vytvořila Plzeň až v závěru první pětačtyřicetiminutovky, kdy nebezpečně střílel Limberský a dobrou šanci měl také hlavičkující Hořava. Skóre se ale do konce poločasu neměnilo.

Branky se Plzeň nedočkala

Po přestávce Viktoria pokračovala v ofenzivním snažení. Ke vstřelení vedoucí branky jí měla pomoci také změna na hrotu útoku, kde Tomáše Wagnera vystřídal Stanislav Tecl. K překonání brankáře Rady to ale dlouho nevedlo, přestože měl velkou příležitost například znovu zakončující Hořava.

Plzeň ani v dalším průběhu nedokázala proměnit své velké šance, a tak to mohla být Dukla, kdo se z jednoho ze svých protiútoků v 73. minutě málem dostal do vedení. Slibné přečíslení Néstora s Pospěchem ale druhý jmenovaný značně zhatil.

Plzeň do hry postupně zapojila také střídajícího Horvátha s Petrželou, ani jeden z čerstvých hráčů ale nakonec Plzni k výhře nepomohl. Po konečném hvizdu sudího Fraňka svítilo na světelné tabuli skóre 0:0. Viktoria může litovat především několika nevyužitých gólových příležitostí, rychlými brejky hrozící Dukla ale snadným soupeřem rozhodně nebyla.

Západočeši po týden staré remíze v Liberci berou znovu pouze bod. Na čele tabulky má proto Sparta už čtyřbodový náskok, odsunout na třetí příčku navíc může Plzeňské zítra v Ostravě hrající Liberec. Dukla zůstává po remíze ve Štruncových sadech šestá.

9. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Franěk - J. Paták, Vlasjuk. ŽK: Marek, Néstor (oba Dukla). Diváci: 9050.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Pospíšil, Hořava - Ďuriš (77. Petržela), Kolář (60. Horváth), Kovařík - Wágner (46. Tecl). Trenér: Vrba.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Kalouda (64. Malý), Gedeon, Hlinka - Néstor, Pospěch (90. Marek), Mareš (79. Matěj Hanousek). Trenér: Kozel.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít