Plzeň vedla, ale nakonec vstoupila do LM remízou

19 541 fanoušků bylo zvědavých na premiéru Plzně v základní skupině Ligy mistrů. Ve vršovickém Edenu nakonec vidělo remízu 1:1 s běloruským mistrem BATE Borisov. V nastavení první půle vstřelil vedoucí branku Viktorie Bakoš, ale dvacet minut před koncem srovnal Bressan. Ve druhém utkání skupiny H veze AC Milán bod z Nou Campu za remízu 2:2 s Barcelonou.

Hráči Viktorie Plzeň děkují fanouškům po zápase s BATE Borisov

Hráči Viktorie Plzeň děkují fanouškům po zápase s BATE Borisov | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň - BATE Borisov 1:1 (1:0)

Hosté od úvodních minut potvrzovali, že se na Viktoriány svědomitě připravovali a po úvodním náznaku domácího tlaku to byli právě oni, kdo si vypracoval výraznější šance. O to trpčeji odcházeli svěřenci kouče Gočarenka do šaten, když se v nastavení první půle trefil po hezké individuální akci Jiráčka do prázdné brány slovenský střelec Marek Bakoš, pro kterého to byla sedmý letošní gól v evropských pohárech.

Bělorusové ale hlavy nesložili a svoji mírnou převahu zúročili v 69. Minutě, kdy středem domácí obrany prostoupil Brazilec Renato Bressan a mezi nohama brankáře Marka Čecha srovnal skóre. Plzeň tak z historicky prvního zápasu v základní skupině Ligy mistrů vyválčila jeden bod za remízu s BATE Borisov 1:1.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský (78. Trapp) - Horváth, Jiráček - Petržela (69. Ďuriš), Kolář, Pilař (88. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba
Borisov: Gutor - Baga, Filipenko, Simič, Bordačev - Olechnovič, Rudik - A. Voloďko, Bressan (71. Koncevoj), Gordějčuk (83. M. Voloďko) - Kežman (76. Porfirio). Trenér: Gončarenko

Obhájci trofeje pro vítěze Ligy mistrů z Barcelony nezačali honbu za dalším triumfem ideálně. Na vlastním hřišti hráli s AC Milán pouze 2:2. Španělé nezvládli především vstup do utkání, když po 24 vteřinách poslal hosty do vedení Pato, a ani jeho závěr. Ve druhé minutě stanovil konečné skóre jeho krajan Thiago Silva. Za Katalánce skóroval Pedro a Villa.

Petr Čech s Chelsea porazil Leverkusen Michala Kadlece 2:0. Arsenal bez Tomáše Rosického, který je zraněný, remizoval s jeho předchozím působištěm – německý Dortmundem 1:1. Šachtar Doněck Tomáše Hübschmana nestačil na FC Porto po výsledku 1:2.

Fotbalová Liga mistrů - 1. kolo základních skupin:

Skupina E:
Chelsea - Leverkusen 2:0 (0:0)
Branky: 61. David Luiz, 90.+3 Mata. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). Diváci: 35.000.
Genk - Valencie 0:0
Rozhodčí: Einwaller (Rak.). Diváci: 21.000.

1.Chelsea 3b.
2.Genk 1
Valencie 1
4.Leverkusen 0

Skupina F:
Olympiakos Pireus - Marseille 0:1 (0:0)
Branka: 51. Lucho González. Rozhodčí: Pedro Proenca (Portug.). ČK: 90+1. Fanni (Marseille). Diváci: 30.000.
Dortmund - Arsenal 1:1 (0:1)
Branky: 88. Perišič - 42. Van Persie. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 65.614.

1.Marseille 3
2.Arsenal 1
Dortmund 1
4.Olympiakos Pireus 0

Skupina G:
FC Porto - Šachtar Doněck 2:1 (1:1)
Branky: 28. Hulk, 51. Kléber - 12. Luiz Adriano. Rozhodčí: Brych (Něm.). ČK: 40. Rakickij, 80. Čigrinskij (oba Doněck). Diváci: 45.000.
APOEL Nikósie - Petrohrad 2:1 (0:0)
Branky: 73. Manduca, 75. Ailton - 63. Zirjanov. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.). ČK: 75. Bruno Alvés (Petrohrad). Diváci: 20.000

1.APOEL Nikósie 3
FC Porto 3
3.Petrohrad 0
Šachtar Doněck 0

Skupina H:
Branky: 45.+1 Bakoš - 69. Bressan. Rozhodčí: Duhamel - Annonier, Capelli (všichni Fr.). ŽK: Kolář, Pilař - Olechnovič. Diváci: 19.541.
FC Barcelona - AC Milán 2:2 (1:1)
Branky: 36. Pedro Rodríguez, 50. Villa - 1. Pato, 90.+2 Thiago Silva. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 80.000