Plzeň vyhrála v dramatickém utkání v Teplicích 4:3

Fotbalisté Viktorie Plzeň zahájili jarní část Gambrinus ligy vítězstvím. Obhájce titulu získaly tři body v Teplicích za výhru 4:3. Dále Bohemians 1905 nestačili na Jablonec 1:2 a Mladá Boleslav zdolala Baník Ostrava 2:1.

Tady Bakoš gólmana Grigara nepřekonal

Tady Bakoš gólmana Grigara nepřekonal | Zdroj: ČTK

FK Teplice - Viktoria Plzeň 3:4 (1:1)

Viktoria byla aktivní, ale do vedení se dostali domácí, když Vondrášek byl poslední, kdo se dotkl míče a zblízka ho tečoval mimo dosah brankáře Čecha. Jenže ještě do poločasu vyrovnal Ďuriš a podobným stylem, tedy že se domácí dostali do vedení a hosté vyrovnalo to probíhalo do poslední čtvrthodiny.

Na gól Mahmutoviče odpověděl Bakoš, který proměnil přímý kop a ranou zdálky se prosadil i o pár minut později. To když jeho střelu tečoval jeden z obránců a míč lehce přeloboval brankáře Grigara.

Vedení Teplic se nelíbil způsob řízení zápasu. Hned po utkání oznámilo, že proti němu podá protest.

Branky: 40. Vondrášek, 48. Vachoušek, 75. Mahmutovič - 78. a 81. Bakoš, 45. Ďuriš, 53. Pilař. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Chytil. ŽK: Mahmutovič (Teplice). Diváci: 3350.

Bohemians 1905 - Baumit Jablonec 1:2 (0:1)

Dva přesné centry v Edenu zapříčinily dva jablonecké góly. Na ten druhý se ale aktivnější hosté nadřeli, když Jarolím i Novák zkoušeli pekonat Sňozíka, ale povedlo se to až Lafatovi, který dal svůj devatenáctý gól v sezóně.

Branky: 59. Vyhnal - 11. Piták, 83. Lafata. Rozhodčí: Paták - Lhoták, Moláček. ŽK: Žižka, Abraham - Loučka. Diváci: 2199.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Domácí měli v utkání více šancí a zaslouženě se dostali do vedení. Ve druhé půli ale hostující fanoušci zaútočili na pořadatele a snažili se vniknout na trávník. Sudí Kovařík utkání přerušil a na konci nastavil o šestnáct minut. V nich se trefil z ojedinělé šance Marek, více příležitostí ale hosté neměli.

Branky: 27. Kulič z pen., 35. Kúdela - 90.+6 Marek. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Ubias. ŽK: Dimitrovski, Fillo - Frydrych, Greguš. Diváci: 3850.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít