Plzeň začala sezonu výhrou na Vysočině, Sparta těsně porazila na Letné Slovácko

Na úvod nového ročníku první fotbalové ligy dokázal mistr z Plzně šťastně otočit utkání proti Jihlavě. Téměř hokejovou přestřelku v Jablonci, ovládli domácí, kteří porazili nováčka z Karviné neskutečným výsledkem 5:3. Domácí tým zvítězil i ve Zlíně, kam zavítala Příbram. Zlínští zvítězili po patnácti ligových kolech. V posledním zápase programu porazila Sparta na Letné Slovácko.

Pražská Sparta si na domácím hřišti poradila se Slováckem

Pražská Sparta si na domácím hřišti poradila se Slováckem | Zdroj: ČTK

Vstup do nového ročníku fotbalové ligy plzeňským hráčům vyšel na výbornou. I přes poněkud rozpačitý první poločas, po kterém Viktoriáni prohrávali v Jihlavě 1:0, dokázali utkání otočit a dovést ke zdárnému konci. Pod oba góly se podepsali hráči vychovaní právě na Vysočině.

Na začátku utkání byli aktivnější domácí. Na Plzni, a zejména na její obraně, byla vidět zejména nerozehranost. K první střele se odhodlal Lotyš Ikaunieks, s jeho pokusem ale neměl Kozáčik žádné problémy.

A právě lotyšský útočník se jako první radoval ze vstřelené branky. Ve 27. minutě si naběhl na přihrávku za obranu hostí a pokořil Kozáčika. Vzápětí mohl on a po něm jihlavský záložník Hronek zvýšit náskok Vysočiny, oba ale vychytal plzeňský gólman.

O přestávce ale zřejmě nový trenér Viktorie Roman Pivarník důrazně domluvil svým svěřencům. Ti vlétli do druhého poločasu jako vyměněni. Již v 51. minutě vyrovnal Tomáš Kučera a o třináct minut později poslal hosty do vedení Jan Kopic.

Ve zbytku utkání se ani přes obrovskou šanci Ikauniekse nic nestalo a Viktoria Plzeň si tak připsala první letošní výhru. Vysočinu Jihlava porazila 2:1.

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
Branky: 27. Ikaunieks - 51. Kučera, 64. Kopic. Rozhodčí: Proske - Urban, Antoníček. ŽK: Urdinov, Rosa - Matějů, Kopic. Diváci: 4049.

Jihlava:
Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Rosa, Urdinov - Šulek, Urblík (83. Šamánek) - Vaculík (41. Fulnek), Hronek (72. Štěpánek), Ikaunieks - Dvořák. Trenér: Hipp.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral (46. Bakoš), Hejda, Baránek, Matějů (46. Hubník) - Hrošovský, Kučera - Kopic (81. Řezník), Kolář, Kovařík - Ďuriš. Trenér: Pivarník.

Jablonec přestřílel nováčka

Jablonečtí fotbalisté na úvod ligové sezony přivítali na domácím hřišti nováčka z Karviné. A přivítání to bylo více než vřelé. Prakticky hned po rozehrání se do jablonecké branky trefil Radek Voltr. Svým zásahem se zařadil na třetí místo historických tabulek. Rychlejší gól dali jen Vratislav Lokvenc a Mauro Lustrinelli.

Jablonec dokázal zásluhou Wágnera v 15. minutě vyrovnat, ale do konce poločasu opět úřadovali karvinští, konkrétně slovenský útočník Pavol Jurčo. Dvěma zásahy v rozmezí patnácti minut poslal Karvinou do vedení 3:1.

Ale Jablonec má Tomáše Wágnera. Šestadvacetiletý útočník vstřelil krátce po začátku druhé půle další branku a o minutu později přidal na gól Pernici. Když už si opaření hosté mysleli, že si odvezou z Jablonce alespoň remízu, dovršil Wágner svůj hattrick a rozhodl o vítězství zeleno-bílých. Poslední hřebíček do rakve nováčka přidal střídající Doležal. Jablonec vyhrál doma 5:3.

FK Jablonec - MFK Karviná 5:3 (1:3)
Branky: 15., 47. a 74. Wágner, 49. Pernica, 84. Doležal - 25. a 40. Jurčo, 1. Voltr. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Mehanovič, Kubista, Hybš, Beneš - Janečka, Duda, Fiala. Diváci: 2570.

Jablonec: Valeš - Nový, Pernica, Beneš, Hybš - Hübschman (46. Kubista) - Masopust (75. Díl), Mehanovič (46. Doležal), Trávník, Jiráček - Wágner. Trenér: Frťala.
Karviná: Pindroch - Janečka (78. Panák), Toml, Hošek, Eismann - Šisler - Okleštěk (54. Duda), Budínský, Zelený - Voltr - Jurčo (63. Fiala). Trenér: Weber.

Zlín přetlačil doma Příbram

Daleko méně branek přineslo utkání ve Zlíně. Tam zavítala Příbram a nebude mít na dnešní utkání příjemné vzpomínky. Nezáživný první poločas přinesl jedinou brankovou situaci až v samotném závěru. V nastavení první půle se trefil domácí Hájek.

Příbramští se sice tlačili za vyrovnáním, ale toho se bohužel nedočkali. Naopak, jejich příliš otevřenou obranu potrestali v úniku běžící Jugas s Jordanem. První jmenovaný pohodlně skóroval a rozhodl tak o výhře Zlína 2:0. Domácí se dočkali vítězství poprvé po 15 kolech.

Fastav Zlín - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 45. Hájek, 88. Jugas. Rozhodčí: Příhoda - Arnošt, Myška. ŽK: Chaluš, Tregler (oba Příbram). Diváci: 2336.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov - Hnaníček (57. Jordan), Živulič - Vukadinovič (84. Janíček), Holík, Štípek (73. Bartolomeu) - Poznar. Trenér: Páník.
Příbram: Hruška - Mareš, Chaluš, Nikolič, Ferrara - Tregler, Pilík (84. Bourenane) - Brandner (67. Mahmutovič), Rezek, Divíšek - Majtán. Trenér: Pulpit.

Sparta porazila Slovácko

V duelu pražské Sparty se Slováckem padlo úctyhodných pět gólů. Ještě, než se stačili na hřišti všichni ohřát, vstřelil první gól Bořek Dočkal. Obrovskou minelu při něm vyrobil brankář Slovácka Heča. Ten chtěl vykopnout balón a trefil nabíhajícího Dočkala do boty.

I nadále byli Pražané jasně lepším týmem. Na 2:0 zvyšoval v 10. minutě opět Dočkal, tentokrát z penalty. Po změně stran se osmělili i hosté. Odměnou jim byla branka Diviš z 53. minuty zápasu. O pouhých deset minut později ale vrátil Pražanům dvougólové vedení Konaté.

Slovácko zvládlo ještě jednou snížit opět zásluhou Diviše. Ale na víc se hosté nezmohli a odjíždí s porážkou 2:3.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)
Branky: 2. a 10. z pen. Dočkal, 64. Konaté - 53. a 70. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Konaté, Zahustel, Brabec - Košút, Civič, Kerbr, Šimko, Ťok. Diváci: 7181.

Sparta: Bičík - Holek, Brabec, Kadlec - Zahustel, Frýdek, Dočkal, Čermák (46. Mareček), Konaté - Šural (88. Costa), Juliš (65. Lafata). Trenér: Ščasný.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Biolek (46. Civič), Daníček, Šumulikoski, Havlík (46. Ťok), Kerbr - Diviš. Trenér: Levý.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít