Plzeň zahájila sezonu ziskem Superpoháru. Ligový mistr porazil Liberec 2:1

Plzeňští fotbalisté vstoupili do nové sezony triumfem v Superpoháru. Úřadující ligový mistr porazil vítěze domácího poháru Liberec 2:1 díky gólům Tomáše Hořavy a Daniela Koláře mezi 26. a 32. minutou. Slovan stačil po změně stran už pouze snížit zásluhou Lukáše Bartošáka.

Fotbalisté Plzně vyojovali český Superpohár podruhé v jeho šestileté historii

Fotbalisté Plzně vyojovali český Superpohár podruhé v jeho šestileté historii | Zdroj: ČTK

Plzeň měla podle očekávání od úvodu územní převahu, kterou mohla zužitkovat už po šesti minutách. Kopic se mohl ve svém novém působišti uvést rychlým gólem, ale jeho střela skončila na tyči.

Úřadující ligový mistr se ale v prvním poločase přeci jen gólově prosadil, a to hned dvakrát. V 26. minutě Kovařík poslal centr na Hořavu, který hlavou otevřel skóre utkání.

Kopic při plzeňské premiéře obstál. Ve hře Viktorie ale ještě vidí rezervy

Uběhlo jen šest minut bezmocný liberecký gólman Hroššo lovil míč ze své sítě podruhé. Kopic nacentroval do šestnáctky, kde nechali obránci úplně volného Koláře. Plzeňský záložník hlavou pohodlně skóroval.

Slovan mohl před odchodem do šaten snížit, ale Delarge ve velké šanci sám před Kozáčikem poslal slabou střelou míč vedle domácí branky.

Daniel Kolář se raduje z druhého plzeňského gólu | Foto: ČTK

V úvodu druhé půle přečkali Severočeši šanci Koláře a v 52. minutě udeřili. Šural vysunul obloučkem za obranu Bartošáka, který střelou ve skluzu nedal Kozáčikovi šanci. A s Plzní mohlo být ještě hůř po hodině hry. Šural ale po rychlém protiútoku střílel těsně vedle.

Bujaré oslavy? Věřím, že hráči budou rozumní, doufá plzeňský trenér Koubek

Další šanci na vyrovnání si už ale Liberec nevypracoval. Naopak mohl ještě několikrát inkasovat, ale domácím se v zakončení trápili.

Kolářův oblouček odkopl z brankové čáry jeden z hostujících obránců, Kovaříka vychytal Hroššo, Petržela zblízka branku přestřelil a Viktoriáni nedotáhli do zdárného konce ani nadějné přečíslení v závěru zápasu. Vedení 2:1 ale udrželi až do závěrečného hvizdu sudího Královce.

VÍTĚZSTVÍ!

Posted by FC Viktoria Plzeň on 18. červenec 2015

Zápas o český fotbalový Superpohár:

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 2:1 (2:0)
Branky: 26. Hořava, 32. Kolář - 52. Bartošák. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula - Ardeleánu, M. Paták. ŽK: Hubník - Pokorný, Švejdík. Diváci: 8116.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (67. Petržela), D. Kolář (90. Vaněk), Kovařík - Holenda (66. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.
Liberec: Hroššo - Mudra (82. Coufal), Švejdík, Pokorný, Fleišman - Pavelka, Folprecht - Delarge, Šural, Bartošák (87. Hadaščok) - Bakoš (77. Sus). Trenér: Trpišovský.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít