Plzeň ztratila body v boji o čelo tabulky, remizovala na Žižkově

Fotbalisté Viktorie Plzeň nevyužili šanci ještě více se přiblížit k boji o mistrovský titul. Ve 25. kole Gambrinus ligy remizovali na hřišti poslední Viktorie Žižkov 0:0 a na momentálně vedoucí Spartu ztrácí ze třetí pozice čtyři body. V dalších zápasech Jablonec podlehl Dukle Praha 0:2, Bohemians 1905 prohráli s Mladou Boleslaví 0:3 a Olomouc remizovala s Příbramí hokejovým výsledkem 4:4.

Největší šanci Plzně měl na Žižkově záložník Petržela (v černém), ani on ale skórovat nedokázal | Zdroj: ČTK

Viktoria Žižkov - Viktoria Plzeň 0:0

Poslední tým tabulky se obhájci titulu naprosto vyrovnal a donutil svého soupeře ke křečovitému výkonu. Hosty mohl z trápení vysvobodit Petržela, jeho gólovou dorážku ale vykopl v 50. minutě z brankové čáry domácí stoper Kropík.

Při hráčích Plzně zase stalo štěstí především po střele Estonce Kiidrona, která těsně minula jejich branku. Emotivní a dramatický závěr už na zasloužené remíze nic nezměnil.

Rozhodčí: Jech - Santarius, Slavík. ŽK: Hílek, Kalod, Šťastný (všichni Žižkov). Diváci: 1952.

Sigma Olomouc - FK Příbram 4:4 (2:3)

Ofenzivní fotbal s množstvím šancí a hlavně gólů nakonec skončil dělbou bodů. Domácí se v první půli dostali dvakrát do jednobrankového vedení, jenže Příbram vždy dokázala okamžitě srovnat a navíc ještě do přestávky převážit skóre na svoji stranu.

Ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce se týmy neuchýlily k defenzivě, a parádní útočné představení tak pokračovalo. Olomouc se dostávala do nadějných příležitostí, k dílčí remíze 3:3 jí ale pomohl vlastní gól soupeře.

Po něm šla Příbram ještě jednou do těsného náskoku, který ovšem nedokázala udržet, když se pět minut před koncem prosadil Pospíšil.

Branky: 17. Ordoš, 23. Klesnil, 68. vlastní Andrejevič, 85. Pospíšil - 20. a74. Mareš, 25. Šlapák, 34. Krbeček. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Moláček. ŽK: Janotka - Krbeček, Krejčí, T. Pilík, Papšys. Diváci: 4322.

Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:1)

Hosté potvrzovali od úvodního hvizdu roli favorita, dlouho se ale nemohli dostat do opravdové gólové šance. Do vedení nakonec poslal Boleslav až těsně před poločasem dalekonosný pokus Mareše.

I po přestávce byli svěřenci trenéra Koubka lepším týmem, což potvrdili v úvodu druhé půle brankami Kúdely a Filla. Bohemians 1905 tak prohráli 0:3 a už v pondělí mohou spadnout v tabulce na sestupovou 15. příčku.

Branky: 44. Mareš, 53. Kúdela, 63. Fillo. Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kordula. ŽK: Nešpor, Orolín - Kysela, Mareš. Diváci: 1984.

Baumit Jablonec - Dukla Praha 0:2 (0:1)

Vítězství hostům zařídil Lietava, který dvakrát utekl jabloneckým zadákům s Pázlerem a ten z jeho nahrávek v 6. a 68. minutě skóroval. Domácí brzdila v první půli laxnost a ve druhé nedostatek nápadů k překonání obrany Dukly.

Gól nedal z penalty ani nejlepší střelec soutěže Lafata, kterého vychytal hostující brankář Rada. Jablonec navíc dohrával utkání bez vyloučeného Eliáše a prohrál čtvrté z posledních pěti ligových utkání.

Dukla naopak potvrdila formu v jarní části soutěže, ve které nebodovala pouze v jediném utkání.

Branky: 6. a 68. Pázler. Rozhodčí: Zelinka - Košec, Štěrba. ŽK: Piták, Vošahlík, Eliáš - Hanousek, Malý. ČK: 90. Eliáš. Diváci: 2085.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít