Plzeňská Viktoria se raduje na hřišti, ale smutní v hledišti

Jako by musel být úspěch fotbalistů Viktorie Plzeň draze vykoupen. Jeden její fanoušek během podzimu tragicky zahynul, další dva byli těžce zranění. Shodou okolnosti mají právě tyto dvě neštěstí jedno společné - pražský Eden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Viktoria Plzeň | Foto: FC Viktoria Plzeň

K zatím poslednímu neštěstí došlo po zápase 17. kola Gambrinus ligy v pražském Edenu, kde mají své domácí útočiště také hráči Bohemians 1905. David Bakala byl po zápase zasažen pěstí jednoho z členů zasahující bezpečností agentury Hofa.

"Utkání v Edenu probíhalo až do osudného okamžiku zcela bez problémů. I přesto, že jsme prohráli nebyla atmosféra vůbec bojovná. Vždycky po zápase musíme chviličku z bezpečnostních důvodů počkat na stadionu. Tady, zhruba po nějaké čtvrthodině, nás ochranka nechtěla pustit ven, ač jsme měli autobusy zaparkované přímo u stadionu a nehrozilo žádné napadení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeňská Viktoria se raduje na hřišti, ale smutní v hledišti

Samozřejmě některým našim fanouškům se to nelíbilo, načež můj bratr, který stál bohužel mezi davem a ochrankou, dostal z ničeho nic ránu pěstí od jednoho člena ochranky, která to tam hlídala," a poté následoval nekontrolovaný pád, vzpomíná na nešťastnou událost bratr zraněného fanouška a zároveň mluvčí občanského sdružení PFANS Plzeňáci sobě Roman Bakala. Právní zástupce Antonín Dejmek si je jistý, že došlo k trestnému činu s těžkým ublížením na zdraví a tomu budou také odpovídat jeho další kroky.

"Máme několik videozáznamů a několik svědeckých výpovědí lidí, kteří stáli hned u toho incidentu a viděli to. Myslím si, že je jednoznačně i z těch videí, které jsou na internetu, vidět, že k tomu zásahu došlo zhruba dva, možná tři metry od členů ochranky. To znamená, že dle našeho názoru, tam je jednoznačné ublížení na zdraví. Tenhleten krok, který bude směřovat,nebudu říkat přesně proti komu a kdo jsou svědci, to samozřejmě necháme přímo pro policii, tento krok učiníme neprodleně."

Zpovídat se bude i Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Antonín Dejmek připravuje trestní oznámení také na Fakultní nemocni Královské Vinohrady, jejíž lékaři vážné zranění Davida Bakaly neodhalili. Po převozu do nemocnice je Bakala stále udržován v umělém spánku. Antonín Dejmek čeká na doručení odborných posudků na postup vinohradských lékařů. Pak je připraven učinit příslušné právní kroky.

"Jestliže opravdu byl propuštěn člověk, který měl proraženou lebku nebo zlomenou lebku, byl propuštěn člověk po silném otřesu hlavy. Už podle základních pouček by si měli toho člověka v nemocnici nechat minimálně čtyřiadvacet hodin pro to, aby se zjistil právě v případě těch menších krvácení do mozku vznik hematomu a tlačení na mozek."

Posledním subjektem, vůči kterému bude Antonín Dejmek postupovat trestně právní cestou bude klub Bohemians 1905. Nešťastnou událost bude analyzovat také vedení Viktorie Plzeň. Podle jejího zástupce Jaromíra Hamouze může následovat i podnět k zahájení disciplinárního řízení s pražským klubem.

Ředitel Boheminas 1905 Ladislav Valášek vyjádřil nad celou událostí velké politování. Podle mluvčího plzeňského sdružení PFANS Plzeňáci sobě Romana Bakaly, který je zároveň bratrem zraněného fanouška, ovšem není náhoda, že k incidentu došlo v pražském Edenu.

"Když vidíte členy ochranky, kteří se rozcvičují a mají na rukou pískové rukavice, tak takhle si myslím, že by neměla fungovat ochranka. Jestliže tam někdo je, tak by měl spíše fungovat asertivně a ne agresivně," dodává mluvčí plzeňských fanoušků Roman Bakala.

Jan Markup, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme