Plzeňský hříšník Limberský se sparťanského kotle nebojí

Poslední zápas dvou nejlepších českých týmů současnosti zapříčinil fotbalovou bouři. Podivná penalta, díky které Plzeň porazila Spartu 1:0, nepřímo spustila poslední korupční aféru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský David Limberský 'nafilmoval' se Spartou penaltu a stal pro Viktorii se hlavním hrdinou utkání (ilustr. foto) | Zdroj: ČTK

Jen několik dní po podzimním ligovém duelu dorazil za předsedou Fotbalové asociace Miroslavem Peltou šéf Sparty Daniel Křetínský s kabelou.

Ta sice dodnes nevydala žádné důkazy o nepravostech Plzně, ale stala se symbolem celé kauzy. Také ona bude tvořit kulisu sobotní odvety na Letné.

Možná ani ne tolik na hřišti jako na tribunách. Vedení českého fotbalu sice tenhle případ zametlo pod koberec i s předsedou disciplinární komise Jiřím Goldou a teď má aféru ve vší tichosti na stole jen policie.

Jenže mezi fanoušky je tohle téma stále živé a řeči o tom, komu se v české lize nadržuje nebo nenadržuje, jsou právě před soubojem Sparty s Plzní ještě intenzivnější. Naopak hráči a trenéři Plzně a Sparty se snaží sport a jeho zákulisí striktně oddělit a věří, že se obě roviny nebudou prolínat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeňský hříšník Limberský se sparťanského kotle nebojí

"Budu moc rád, aby se to férově odehrálo opravdu jenom na hřišti. Nemám pocit, že by tyto okolnosti měly zasáhnout do výkonnosti nebo koncentrace na samotné utkání," říká sparťanský kouč Vítězslav Lavička, kterému se, jak se zdá, daří vyhnat hráčům z hlavy myšlenky na křivdu, která se jim stala.

A nemusí ani příliš zdůrazňovat, aby sparťané nebrali sobotní duel jako šanci na jinou než ryze sportovní odplatu. A podobně mluví i Marek Matějovský: "V tuhle chvíli už s tím nic neuděláme, takže to musíme vzít tak, jak to je. Jediná škoda pro nás je, že zrovna díky tomu, co se tam stalo, tak ztrácíme v tuhle chvíli na Plzeň tři body."

Sparťanský kapitán navíc dodává: "Já bych to nechtěl moc spojovat. Samozřejmě nejsme hloupí, všichni víme, co se stalo, ale kdybychom se tím moc zaobírali, měli to v hlavě, tak to by tomu asi moc neprospělo. Takže my to utkání chceme zvládnout, chceme zvítězit a neohlížet se na to, co bylo."

Ohlížet se na to ovšem zřejmě budou domácí fanoušci na vyprodané Letné. Zejména obránce Plzně David Limberský, po jehož ochotném pádu se problematická penalta pískala, se může těšit na negativní reakce publika.

"Myslím si, že mi není dvacet let, vlastně mi táhne na třicítku, a odehrál jsem hodně těžkých zápasů. Sice je pravda, že na mě asi nikde nepískali, ale myslím, že mě to bude spíš motivovat," konstatuje.

"Budu rád, když bude nějaká pekelná atmosféra. Takové zápasy mám rád jak já, tak kluci. Takže věřím, že atmosféra bude co nejvíc hlučná. A reakcí fanoušků Sparty se samozřejmě nebojím," má pro strach uděláno ten, který svým způsobem vyprovokoval Daniela Křetínského k tomu, aby se svou kabelou na Strahov vyrazil.

Tentokrát je velmi málo pravděpodobné, že by se po zápase něco takového opakovalo. Jednak bude zápas dvou fotbalových i zákulisních rivalů pro jistotu řídit českým prostředím nezatížený Němec Wolfgang Stark a jednak by tentokrát Křetínský nebo kdokoli jiný neměl za kým na Strahov přispěchat.

"Odjíždím na týden na dovolenou, kde si alespoň odpočinu," prohlásil šéf Asociace Miroslav Pelta před ligovým zápasem jara po příletu z reprezentačního utkání v Arménii.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme