Plzeňský manažer Šádek šel zkrotit fanoušky přímo do kotle

Fotbalová sezona teprve začíná, jsou prázdniny, nepřijeli zrovna atraktivní soupeři a začaly olympijské hry. Plzeňská Viktoria i přes tyto hendikepy ale přilákala v prvních dvou soutěžních zápasech do Štruncových sadů pokaždé více než 10 000 diváků. Jenže radost z vysokých návštěv kazí viktoriánům očekávaná pokuta za chování některých fanoušků ve čtvrtečním zápase Evropské ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

1. kolo první fotbalové ligy Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 29. července v Plzni. Spokojení fanoušci Plzně. | Zdroj: ČTK

Aby se to neopakovalo, zašel si generální manažer klubu po včerejším ligovém vítězství 3:0 nad Hradcem Králové vyříkat problém za příznivci přímo do kotle.

„Zase byli úžasní, skoro přemýšlím, že začnu chodit mezi ně,“ žertuje generální manažer Viktorie Adolf Šádek po vítězném utkání, kterému plzeňští fanoušci znovu vytvořili báječnou kulisu.

Ale vzápětí přechází do vážného tónu. Sprosté nadávky namířené proti Evropské fotbalové unii, které měla ve čtvrtek na svědomí skupinka asi deseti příznivců, budou stát klub na pokutě nejméně půl milionu korun. A možná i více než dvojnásobek.

„Pro klub jsou to nemalé prostředky, které teď musí vynaložit a které se daly využít jinak. Snažili jsme se říct si mantinely, kterých se budeme držet my i oni,“ říká Šádek, co bylo smyslem jeho debaty se skupinou tří set fandů, kteří zůstali na tribuně po zápase s Hradcem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová Viktoria Plzeň zaplatí za nevhodné chování fanoušků vysokou pokutu

Jestli mezi nimi byli také ti, kteří trest zapříčinili, plzeňský manažer netuší. A jenom tipovat může i motivy jejich chování. UEFA nenechala hrát Plzeň Ligu mistrů na jejím tehdy nevyhovujícím stadionu a také potrestala Davida Bystroně za doping. Právě na tohle mohla nadávající skupinka reagovat.

„Fanouškovská duše je strašně složitá a kdo není sklaním fanouškem mnoho let, nemůže to pochopit. Vždycky, když někdo něco udělá, udělá to z nějakého důvodu, Na jedné straně to dokážu trochu pochopit, ale na druhé straně se s chladnou hlavu dají věci dělat úplně jinak – a líp. I protest,“ komentuje Roman, jeden z vůdců plzeňského kotle, protestní akci proti instituci, která za poslední rok napumpovala do plzeňského fotbalu na bonusech skoro 300 milionů korun.

A za skalní fanoušky slibuje, že si budou sami hlídat, aby se pro klub škodlivé chování na tribunách neobjevovalo.

„Budeme dělat Viktorce jen dobré jméno tak, aby za nás klub nemusel platit pokuty. I mezi sebou budeme pracovat na tom, aby se to neopakovalo. Vždycky před nějakým vyhrocenějším zápasem budeme vše konzultovat. Taková osvěta to bude.“

Jak účinná tahle osvěta bude, to si ověříme už příští týden při odvetě třetího předkola Evropské ligy proti polskému Chorzówu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme