Plzeňský Pavel Horváth litoval, že v klíčovém okamžiku neodkopl míč do autu

Místo padesáti tisíc vášnivých Turků ticho prázdných tribun, kam domácí klub za trest nesměl pustit fanoušky. Pro plzeňské fotbalisty to měla být výhoda, ale nakonec se komorní atmosféra odvety osmifinále Evropské ligy, ve které v Istanbulu remizovali s Fenerbahce 1:1, otočila proti nim. Hrála totiž důležitou roli při brance, kterou se Fenerbahce dostalo na vylidněném domácím stadionu těsně před přestávkou do vedení a díky které nakonec postoupilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Horváth (vlevo) v souboji s Dirkem Kuytem

Pavel Horváth (vlevo) v souboji s Dirkem Kuytem | Zdroj: Reuters

Na prázdném stadionu bylo slyšet vyzvánění telefonu, pokyny trenérů a bohužel také vzájemné rady hráčů. Jedna nemístná totiž přilétla k Pavlu Horváthovi. „Klasické – sám,“ jenže nejzkušenější ze všech přítomných hráčů sám nebyl a nemladší fotbalista na trávníku Salih Ucan toho využil ke vstřelení branky.

„Kdyby tady byli ti lidé, tak jsem to z první napálil do autu, ale i přesto, že jsem ten pokyn zaslechl, tak jsem to měl zahrát pryč a byl by pokoj,“ což také Pavlu Horváthovi hned o přestávce trenér Pavel Vrba připomněl.

Přehrát

00:00 / 00:00

O klíčových momentech zápasu na stadionu Fenerbachce mluvil s plzeňskými v Istanbulu Jan Kaliba

„Když jsme ve velkém vápně otočení zády, tak se to tam nesmí hrát na hodně dotyků. Musí to být na jistotu. V situaci ve velkém vápně se musíte chovat zodpovědně a nesmíte udělat chybu.“ Chybu ale udělali také domácí, ve druhém poločase nechali Vladimíra Daridu vyrovnat a Davida Limberského trefit tyč, takže si plzeňský obránce dovedl docela přesně spočítat, jak daleko byla Viktoria od postupu. „Deset centimetrů.“

V nastaveném čase měl postupový gól na noze dokonce brankář Matúš Kozáčik, který se vydal k soupeřově brance při rohovém kopu, dostal se do šance, ale hollywoodskému rozuzlení dvojzápasu zamezil na brankové čáře domácí obránce.

„Koukal jsem, jestli tam mám jít, čekal jsem na pokyny z lavičky. Nakonec jsem se rozhodl, že půjdu. Stačilo to trefit, no. Nakonec jsem to trefil nějak holení, to byla škoda. Kdybych to trefil, tak by to pro mě byl takový bonbónek. Netrénovali jsme to, možná začneme,“ plánuje Matúš Kozáčik zlepšovák pro další ročník evropských pohárů.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme