Plzeňský výprask odradil fanoušky Nõmme Kalju od cesty na odvetu

Fotbalisté Plzně si už předem udělali odvetu třetího kola kvalifikace Ligy mistrů velmi jednoduchou. Po výhře 4:0 z minulého týdne v Estonsku nad tamním šampionem Nõmme Kalju jsou blízko postupu. A navíc vysokou výhrou odradili od cesty do západních Čech soupeřovy fanoušky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Urmas Pardane, šéf fanklubu Roosad Pantrid - Růžoví panteři | Foto: Jan Kaliba

Tradiční povzbuzování, na které jsou hráči hostujícího týmu zvyklí, dnes ve Štruncových sadech nikdo neuslyší. Původní plány byly ale jiné.

Fanklub Nõmme Kalju čítá asi šedesát lidí, ale i tak je největší v Estonsku. Funguje ani ne deset let, po postupu přes Helsinky zažívali jeho členové velkou euforii a cesta do Plzně měla být nejdobrodružnějším výjezdem v jeho dějinách. Fanoušci Kalju chtěli do západních Čech dojet z Tallinnu autobusem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příznivci Nõmme Kalju si ve Štruncových sadech nezafandí

"Já vím, byla by to náročná cesta, hlavně pro naše játra. Plánovali jsme být celou dobu vzhůru a 24 hodin v kuse popíjet. K fotbalovým výletům to tak nějak patří a my Seveřani tohle dovedeme. A i v Plzni bychom si to užili. Ne že bychom Čechy chtěli učit, jak se pije pivo. Dali bychom si s nimi závody a přepili bychom je," plánoval si šéf fanklubu estonského mistra Urmas Pardane.

Porážka 0:4 z prvního zápasu ale celý kolektiv Růžových panterů, jak si tahle skupinka příznivců Nõmme Kalju říká, od cesty odradila. A nikdo z nich zřejmě nepřicestuje ani na vlastní pěst letadlem.

Výlet není levná záležitost

"Pro spoustu kluků je to poněkud drahá záležitost. Za letenku zaplatíte nějakých 350 eur, průměrná hrubá mzda je tady kolem 800 eur, takže je to docela velká částka. Většina kluků, co chodí do sektoru, jsou navíc studenti," říká fanoušek plzeňského soupeře Tomáš Urban, který se do Estonska přestěhoval před jedenácti lety.

Tomáš Urban je z Brna, žije v Tallinnu a dnes bude fandit Kalju | Foto: Jan Kaliba

Ani on na odvetu nedorazí, i když by to pro něj byla šance navštívit svou starou domovinu. Radši ale šetří síly a peníze na Evropskou ligu, kam se poražený z dvojzápasu Plzeň-Kalju přesune.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme