Plzeňští fotbalisté otočili duel Evropské ligy v Tel Avivu a vyhráli 2:1

Fotbalisté Plzně zvítězili ve 3. kole Evropské ligy 2:1 na hřišti Hapoelu Tel Aviv a po třech zápasech tak mají ve skupině B šest bodů a drží druhé místo za Atléticem s pětibodovým náskokem na dnešního soupeře. Postup může Viktoria slavit už za dva týdny v domácí odvetě s Hapoelem v případě, že zvítězí a Coimbra zároveň doma neporazí Atlético Madrid.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav | Zdroj: ČTK

Hapoel byl v úvodu lepší, což gólem zúročil gólem Maman. Až v závěru první půle se prosadili i hosté, když srovnal kapitán Viktorie Pavel Horváth z první střely plzeňských na bránu Tel Avivu.

Zlepšený výkon potvrdila Viktorie i po změně stran. Vítěznou trefu zaznamenal František Rajtoral, který se trafil po standardní situaci hlavou. Domácí dohrávali od 63. minuty o deseti, ale i tak si v závěru vytvořili tlak.

Hapoel byl blízko vyrovnání, když střídající Toama dalekonosnou střelou z přímého kopu překvapil Kozáčika a trefil tyč. Hosté pak už ale zápas poměrně v klidu dohráli, navíc v závěru Rajtoral tvrdou střelou orazítkoval tyč.

3. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Liverpool - Machačkala 1:0 (0:0)
Branka: 53. Downing. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).
Young Boys Bern - Udine 3:1 (1:0)
Branky: 4.,71. a81. z pen. Bobadilla - 74. Coda. Rozhodčí: Turpin (Fr.).

Skupina B:

Hapoel Tel Aviv - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Branky: 19. Maman - 45.+1 Horváth, 55. Rajtoral. Rozhodčí: Zwayer - Häcker, Borsch (všichni Něm.). ŽK: Djemba Djemba, Khutaba, Pantsil - Čišovský, Kolář, Řezník. ČK: 63. Khutaba. Diváci: 12.248.
Atlético Madrid - Coimbra 2:1 (0:0)
Branky: 48. Costa, 68. Belözoglu - 85. Cissé. Rozhodčí: Madden (Skot.).

Skupina C:

AEL Limassol - Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:0)
Branka: 72. Korkmaz. Rozhodčí: Tudor (Rum.).
Mönchengladbach - Marseille 2:0 (1:0)
Branky: 33. Daems z pen., 67. Mlapa. Rozhodčí: Gumienny (Belg.).

Skupina D:

Newcastle - FC Bruggy 1:0 (0:0)
Branka: 48. Obertan. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).
Marítimo - Bordeaux 1:1 (1:1)
Branky: 36. Roberge - 30. Gouffran. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

Skupina E:

Steaua Bukurešť - Molde 2:0 (1:0)
Branky: 30. Chiriches, 32. Rusescu. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).
Stuttgart - FC Kodaň 0:0
Rozhodčí: Soares (Portug.).

Skupina F:

PSV Eindhoven - AIK Stockholm 1:1 (0:0)
Branky: 80. Lens - 61. Karikari. Rozhodčí: Aleckovič (Bosna).
Dněpropetrovsk - Neapol 3:1 (2:0)
Branky: 2. Fedeckij, 42. Matheus, 64. Giuliano - 75. Cavani z pen. Rozhodčí: Göcek (Tur.).

Skupina G:

Videoton Székesfehérvár - Basilej 2:1 (2:0)
Branky: 2. vlastní Schär, 32. Caneira - 90. Schär. Rozhodčí: Zelinka (ČR).
Sporting Lisabon – Genk 2:1
Branky: 25. De Ceulaer, 88. Barda - 7. Schaars. Rozhodčí: Marciniak (Pol.).

Skupina H:

Rubin Kazaň - Neftči Baku 1:0 (1:0)
Branka: 16. Kasajev. Rozhodčí: Hansen (Dán.).
Inter Milán - Partizan Bělehrad 1:0 (0:0)
Branka: 88. Palacio. Rozhodčí: Liany (Izr.).

Skupina I:

AC Sparta Praha - Hapoel Kirjat Šmona 3:1 (3:0)
Branky: 7. Krejčí, 10. Kadlec, 44. Švejdík - 76. Abuhazira. Rozhodčí: Makkelie - Blom, Wiedermeijer (všichni Niz.). ŽK: Kadlec - Gabai, Elisha, Gerzicich. Diváci: 10.324.
Lyon - Bilbao 2:1 (0:0)
Branky: 54. López, 86. Briand - 79. Gómez. Rozhodčí: Marriner (Angl.).

Skupina J:

Panathinaikos Atény - Lazio Řím 1:1 (0:1)
Branky: 90. Toche - 25. vlastní Seitaridis. Rozhodčí: Gómez (Šp.).
Maribor - Tottenham 1:1 (1:0)
Branky: 42. Berič - 59. Sigurdsson. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

Skupina K:

Rosenborg Trondheim - Metalist Charkov 1:2 (0:0)
Branky: 46. Elyounoussi - 81. Marlos, 89. Xavier. Rozhodčí: Benquerenca (Port.).
Rapid Vídeň - Leverkusen 0:4 (0:1)
Branky:56. a90.+1 Castro, 37. Wollscheid, 58. Bellarabi. Rozhodčí: Teixeira (Šp.).