Plzeňští řeší, kdo v Bruselu nastoupí místo Koláře, Horváth vzpomíná na stadion

Hned trojici fotbalových týmů startuje zítra boj o tučné prémie. Pokud by postoupily do hlavní fáze Evropské ligy, zajistí si minimálně do Vánoc konfrontaci s kvalitními soupeři a nějaký ten milion do klubové kasy. Viktoria Plzeň se představí v Bruselu od 20 hodin a 30 minut v utkání proti Lokerenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský Daniel Kolář slaví gól v utkání 28. kola v Teplicích. Plzeň vyhrála 1:0 a je krok od titulu | Zdroj: ČTK

Dnes o osmé absolvují na Královském stadionu Západočeši trénink. Pochopitelně bez zraněného záložníka Daniela Koláře, který odnesl ligové utkání s Baníkem Ostrava naštípnutou lýtkovou kostí. Pro Viktoriány citelná ztráta. Nářky z kabiny Plzně ale rozhodně neuslyšíte. Taková je fotbalová realita.

„Je to pro nás nepříjemná věc, ale ve fotbale se zranění stávají. Potkává to hráče v reprezentacích i klubech,“ ví moc dobře trenér Pavel Vrba. S podobnou situací se musely vypořádat také další kluby bojující na evropské scéně. Své by mohly vyprávět na Spartě, v Liberci a především Mladé Boleslavi.

„Je to daň za náš nabitý program. Pro hráče je to velká zátěž, ze které plynou zranění. Pak není čas to léčit, protože se pořád hraje.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Plzeň čeká dnes v podvečer v Bruselu první trénink na Královském stadionu

Viktoriáni se prostě musí se ztrátou jedné z opor mužstva vypořádat. Daniela Koláře by mohl nahradit Marek Hanousek. Kouč ale nechce předbíhat. Jasněji bude mít po večerním tréninku.

„Budeme nacvičovat a zkoušet jisté věci a varianty, ale o sestavě se bude rozhodovat až v den utkání,“ odmítá spekulace Pavel Vrba. Absenci Daniela Koláře vnímá i kapitán Pavel Horváth.

„V tuhle chvíli na tom je nejhůř Dan. Se zraněním kostí je to horší než se svalem, protože s tím se dá pracovat, tady jen čekat. Není to příjemné ani pro něj, ani pro nás.“

Kolář přece jen patřil tři roky neodmyslitelně do základní sestavy Plzně. „Jsou tady kluci jako třeba Mára Hanousek, který teď nastoupil poprvé v základu na středu hřiště, a pokud bychom si poradili aspoň tak jako v lize, tak nemám strach.“

Pavel Horváth se ovšem snaží na utkání v Bruselu najít i pozitiva. Královský stadion totiž už zná z minulosti. „Hrál jsem tam první zápas za národní tým. Na tenhle stadion budu vždy vzpomínat v dobrém, takže doufám, že to bude pokračovat.“ Češi tehdy domácí Belgii porazili 1:0. Trefil se Jan Koller.

„Dino také poprvé nastoupil a hned dával gól, takže z tohohle pohledu ten zápas znají všichni, ale já se k němu přifařím, protože jsem tam hrál poprvé za nároďák taky,“ vrací se ve vzpomínkách Pavel Horváth. Mimochodem, zmíněné přátelské utkání se hrálo 9. února 1999. Stejný výsledek by plzeňští jistě z úvodního duelu braly také.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme