Plzni pomohly k výhře nad Duklou dvě penalty. Kouče Koubka těší vítězná vůle

S nadsázkou by se dalo říct, že fotbalisté Plzně si ve 20. ligovém kole připsali hned dvě vítězství. Nejprve je potěšil nerozhodný výsledek konkurentů v boji o titul Jablonce a Sparty, poté sami porazili v dramatickém zápase pražskou Duklu 3:2.

Plzeňští Jan Kovařík (vlevo) s Františkem Rajtoralem se radují z výhry na hřišti Dukly | Zdroj: ČTK

„Blázinec,“ pojmenoval trefně plzeňský kapitán David Limberský pětigólovou přestřelku. I tentokrát vyšel se svými spoluhráči z remízového duelu vítězně, také v minulém utkání totiž Viktoria vyhrála na půdě Hradce 3:2.

„V lize je to tak vyrovnané, že žádný zápas nebude úplně jednoznačný. Čím víc se bude blížit konec, tím víc se na nás budou chtít soupeři vytáhnout. Nebudou mít co ztratit a budou hrát uvolněněji,“ konstatoval Daniel Kolář, který proměnil obě plzeňské penalty.

00:00 / 00:00

Ohlasy z plzeňské kabiny po výhře na půdě Dukly sbíral reportér Martin Charvát

Plzeňského trenéra Miroslva Koubka těší, že jeho svěřenci mají vítěznou vůli. „Dokážeme dotáhnout do vítězného konce i těžké zápasy. Dvakrát se nám to podařilo a máme šest bodů. Je potřeba morální stránku týmu v této fázi vyzdvihnout,“ nechal se slyšet Koubek.

Utkání na Julisce rozhodla poslední minuta, kdy Kolář proměnil i druhou penaltu. „Měl jsem to daleko, ale hráči říkali, že v zápase bylo ještě více penaltových situací,“ podotkl plzeňský lodivod.

Plzeň se po výhře na Dukle vrátila do čela, Hradec unikl z pásma sestupu

Jako penaltový mohl rozhodčí Jílek posoudit řadu domácích zákroků, ale na začátku druhého poločasu si vybral zrovna ten nejméně zřejmý a diskutabilní. A ruka Karavayeva, která v poslední minutě zabránila střele daleko mimo branku, pro změnu hodně rozzlobila domácího kouče Luboše Kozla.

Ale nakonec má Plzeň tři body, i když kvůli tréninkovému výpadku kvůli nemoci dohrávala s problémy.

„Nemůžu mluvit za ostatní, ale mě už braly křeče,“ přiznal Limberský, který se s Plzní vrátil na první místo tabulky a po dohrávce se Slavií se dvoubodový náskok Západočechů může ještě zvýšit.