Po hřištích stále běhají fotbalisté, kteří byli obviněni z ovlivňování zápasů

Přesně před rokem vyšlo najevo, že český fotbal má problém se sázením a ovlivňováním zápasů. Policie zadržela a vyslechla desítky hráčů z nižších, ale i ligových soutěží a později část z nich obvinila. Původcem tohoto problému byl slovenský gang, ale zatímco na Slovensku už případ vyřešili, v Česku obvinění vesměs hrají fotbal dál. Jeden z nich dokonce nejvyšší soutěž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S fotbalem má freestyle fotbal společný jen míč (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Musíme vydržet. Na Slovensku byla situace jednodušší, protože se všichni doznali. Disciplinární komise se usnesla a udělala to samé, co chceme udělat my teď. Vzhledem k časovému náskoku to uplatnili a FIFA následně schválila. Rozšířená působnost je celosvětová,“ srovnává rozdílnou situaci v obou zemích bývalé federace Rudolf Řepka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před rokem vypukla aféra s ovlivňováním výsledků zápasů a sázením na ně

V Česku je zatím jediným potrestaným hráčem David Placák, fotbalista z nižších soutěží ve východních Čechách. Ten ovšem už není členem Fotbalové asociace, která se teď podle svého generálního sekretáře snaží, aby si Placák fotbal organizovaně už nikdy nezahrál ani v jiné zemi.

„Sám vystoupil, už není členem. Výkonný výbor se usnesl, že tuto osobu už nikdy nevezme do svých řad za člena. Budeme žádat, aby rozhodnutí bylo rozšířeno i do UEFA a FIFA. Aby nemohl hrát v jiných strukturách za jiné kluby v zahraničí,“ podotýká Řepka.

Fotbalisté, kteří se sami nedoznali, zatím stále hrát mohou. Třeba David Jablonský válí za prvoligové Teplice, v jejich obraně odehrál všech šest zápasů nové sezony.

Policie obvinila 12 fotbalistů kvůli možnému ovlivňování zápasů

Číst článek

Fotbalová asociace v souladu s pravidlem zavedeným po slavném případu prázdné kabely sparťanského šéfa Daniela Křetínského čeká, až případ vyřeší policie.

„Zatím nemáme žádné informace, nic rozhodnout nemůže ani disciplinární komise. Nemáme konečnou informaci, kterou bychom dostali od policie,“ říká generální sekretář rok poté, co policie spustila vyslýchání z ovlivňování zápasů podezřelých a později podle Řepky až dvaceti obviněných českých fotbalistů.

Jan Kaliba, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme