Po loňském zklamání se fotbalisté Manchesteru United dočkali 20. titulu

Zvýšený zájem o pravé šampaňské zaznamenali v posledních hodinách v anglickém Manchesteru. Fotbalisté tamních United si totiž s velkým předstihem zajistili titul v Premier League. S konečnou platností o tom rozhodla jejich výhra nad Aston Villou v poměru 3:0. Pro svěřence Alexe Fergusona to byl jubilejní dvacátý ligový triumf.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Manchesteru United slaví titul v Premier League | Zdroj: Reuters

„We'll do what we want." Děláme si, co chceme, zpívají fanoušci „rudých ďáblů" v jednom z klubových popěvků. Přesně takové bylo i krédo Manchesteru United po celou letošní sezonu. I když výkon třeba zrovna nebyl nejlepší, Manchester neustále sbíral body.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Manchesteru United si s předstihem zajistili ligový titul

„Loni přišli United o titul v posledních vteřinách. Kdybyste bývali přišli do jejich šatny, viděli byste příšerný zármutek. Jenže Alex Ferguson jim řekl: ‚Podívejte, po téhle zkušenosti budeme odhodlanější než kdykoli předtím.‘ A oni se vrátili a vyhráli titul ve velkém stylu," soudí fotbalový expert BBC a bývalý skotský internacionál Alan Hansen.

Trenér sir Alex Ferguson tvrdí, že jeho hráči zbývající utkání Premier League rozhodně „neodchodí". Když totiž United všechna zbylá klání vyhrají, překonají rekord Chelsea v počtu bodů nasbíraných během jediné sezony.

Jiří Hošek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme