Po prohře s Příbramí zůstane Žižkov přes zimu poslední

Fotbalisté Viktorie Žižkov zůstanou přes zimní pauzu v programu Gambrinus ligy na posledním místě tabulky. Na domácím hřišti dnes prohráli s Příbramí 1:2, nový trenér Roman Nádvorník tak stále na vítěznou premiéru čeká.

Utkání 16. kola první fotbalové ligy Viktoria Žižkov - 1. FK Příbram 4. prosince v Praze. Lukáš Bodeček (vpravo) ze Žižkova a Zdeněk Koukal z Příbrami | Zdroj: ČTK

Viktoria Žižkov - 1. FK Příbram 1:2 (0:0)

V prvním poločase se necelé dvě tisícovky diváků neměly moc na co dívat, ani jeden z týmů si větší gólovou příležitost nevytvořil. Zaujala snad jen střela Sivriče, kterou ale hostující gólman Hruška vyrazil nad bránu.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, jenomže střely zdálky k úspěchu nevedly. Až kombinační akce Procházky s Nestorovským vnesla na trávník trochu vzruchu, rána druhého jmenovaného k tyči ale gólem neskončila, vynikajícím zákrokem se totiž zaskvěl Hruška.

Nakonec to byla Příbram, kdo se radoval z gólu. V 70. minutě utkání na hřišti zakličkoval Mareš, předložil míč Pleškovi, který se nemýlil. O čtyři minuty později navíc vedli hosté o dvě branky, po faulu Folprechta na Wágnera proměnil nařízenou penaltu Koukal.

Žižkov dvě minuty před koncem základní hrací doby vstřelil kontaktní branku, když Folprechtův pas zužitkoval Lafrance. Jenomže na vyrovnání už nebyl čas, a Příbram si tak připsala čtvrtou výhru v řadě.

Branky: 88. Lafrance - 70. Pleško, 74. Koukal z pen. Rozhodčí: Adam - Moláček, Urban. ŽK: Štastný - Wágner, Hruška. Diváci: 1948.

Žižkov: Vaclík - Lafrance, Bodeček (88. Bořil), Procházka, Šťastný - Bartl (71. Kadeřábek), Kalivoda, Čermák - Sivrič, Böhm, Nestorovski (61. Folprecht). Trenér: Nádvorník.

Příbram: Hruška - Divíšek, Hejda, Krejčí, Pleško (87. Papšys) - Tarczal, Koukal, Mareš (90. Mašek), T. Pilík (54. Šlapák) - Štochl, Wágner. Trenér: Vavruška.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít