Po triumfu v derby přišel pád, slávisté vypadli z poháru

Po vítězství v derby nad Spartou se fotbalisté Slavie vrátili zpátky na zem. Ve třetím kole Poháru České pošty vypadli v druholigovém Ústí nad Labem, se kterým po remíze 2:2 prohráli na penalty.

Radost z derby je zapomenuta. Teď slávisté smutní po vyřazení z poháru

Radost z derby je zapomenuta. Teď slávisté smutní po vyřazení z poháru | Zdroj: ČTK

Domácí fotbalový pohár je už bez pátého ligového týmu. A po kolapsech Příbrami, Brna, Českých Budějovic a Ostravy je tu zatím největší překvapení, jen tři dny po opojném triumfu v derby nad Spartou totiž končí pražská Slavia.

"Samozřejmě je to nepříjemné, protože já beru pohár jako ligu, takže nás to vypadnutí mrzí. Pokud jsme dvakrát vedli, tak jsme měli mít zápas pod větší kontrolou a dohrát to v klidu, ne zbytečně inkasovat na 2:2. Jsme zkušené mužstvo a s takovým utkáním, byť bylo pohárové, bychom si měli poradit," řekl po zápase trenér červenobílých Petr Rada.

00:00 / 00:00

Vypadnutí z domácího poháru komentuje trenér Slavie Petr Rada

Sešívaní přitom na hřišti jedenáctého celku druholigové tabulky nastoupili skoro v nejsilnější sestavě, Rada nechal od začátku odpočívat jen gólmana Kamila Čontofalského a kapitána Karola Kisela, kterého nahradil Lukáš Jarolím.

Kisel se přesto na trávník coby střídající dostal a paradoxně to byl právě on, kdo neproměněnou penaltou rozhodl o nepostupu Slavie.

Po 90 minutách skončilo utkání 2:2, když hosté dvakrát vedli. Na Korešovu trefu ze závěru prvního poločasu ale odpověděl chvíli po změně stran Moulis, podruhé vedli Pražané také jen krátce. V 57. minutě se střelou k tyči prosadil Škoda, ale už o devět minut později znovu srovnal díky důrazné dorážce Hanich.

Autor rozhodující penalty Richard Veverka měl pochopitelně radost

Zápas tak šel do penaltového rozstřelu, ve kterém selhal jediný muž. Shodou okolností jeden z nejzkušenějších na trávníku: Karol Kisel. Rozhodující pokutový kop pak proměnil ústecký Richard Veverka.

"Euforie je obrovská, vyřadit Slavii z poháru se manšaftu z druhé ligy nestává každý den. Když jsem si stavěl balon na penaltu, tak se mi popravdě trochu rozklepala kolena," přiznal severočeský hrdina Veverka.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít