Poborský sledoval na Lipensku možné budoucí opory ligových týmů

Sinara Jekatěrinburg z Ruska, Cobras Ottawa z Kanady, nebo třeba Slavia Praha a Slovan Bratislava, to je jen letmý výčet klubů, které vyrazily na Lipensko. V Horní Plané a v Loučovicích se hraje žákovský fotbalový turnaj, jemuž přihlíží také rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Poborský před strahovským sídlem FAČR, ve kterém vysvětloval své výroky | Zdroj: ČTK

Poborský přicestoval do Loučovic jako fanoušek, divák. Dobrá nálada mu nechyběla. Jen ho mrzely přívaly vody, které otravovaly život fanouškům i hráčům. Faktem je, že počasí jinak na všechno precizně připraveným pořadatelům vůbec nepřálo.

„Už to tak bývá, ale oni se zahřejí tím pohybem, pro ně to tak strašné není. Horší je to pro nás, pro diváky, ale bohužel počasí neporučíme. Myslím, že tenhle turnaj je dobrá konfrontace, je tu Ottawa, je tu tým ze Slovenska a téměř to nejlepší z Česka. Srovnání je to velice zajímavé a pro kluky i poučné.“

A to ještě Karel Poborský zapomněl na ruský Jekatěrinburg. Fotbalisté z klubu Sinara vážili dlouhou cestu. To Karel Poborský, snad s výjimkou památného zápasu na mistrovství Evropy v Anglii, který jeho partu posunul do čtvrtfinále, žádné zkušenosti s ruským fotbalem nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za Karlem Poborským se na mezinárodní turnaj na Lipensko vydal reportér Kamil Jáša

„Na klubové úrovni vlastně vůbec, s Ruskem jsme jen párkrát hráli nějakou kvalifikaci. Teď jsme je tu viděli, taky jsou šikovní.“

Jeden z nejlepších fotbalistů české historie si všiml výkonů hned několika těch, kteří by mohli být za několik let oporami ligových týmů.

„Plzeň měla spoustu šikovných kluků, Slovan taky vypadá zajímavě, uvidíme.“

Karel Poborský se na své následovníky pozorně díval, dokázal ocenit vydařené akce, ale v praxi už fotbalovému mládí předvádět své finty nehodlal. A proč?

„Nevzal jsem si kopačky…“

Přesto ale potěšil organizátory a fotbalisty. Mluvil totiž s Pavlem Nedvědem, za rok prý by nemělo nic bránit tomu, aby na Lipensko přicestoval žákovský tým slavného Juventusu.

Kamil Jáša, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme