Podceňovaní nováčci ze Znojma končí podzim s nečekaným bodovým ziskem

Mnozí je odepisovali, ještě než vůbec kopli do míče, a teď se dost možná diví. Podceňovaní prvoligoví nováčci ze Znojma zatím nemají vlastní stadion, a tak v pravém domácím prostředí neodehráli ani jeden zápas. Přesto prvoligový podzim končí na nesestupové příčce se sedmnácti nasbíranými body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Znojma se radují ze vstřelené branky (Ilustrační foto) | Foto: Jaroslav Plašil

Když opouštěli trávník teplického stadionu, pršelo a bylo jen lehce nad nulou. Hráče Znojma ale cestou do šaten hřály získané tři body a také výborný výkon. V první lize měli být těmi největšími otloukánky, ale teď zvítězili na půdě třetího celku tabulky, kde předtím v sezoně ještě nikdo jiný nevyhrál. Z posledních sedmi zápasů získali čtrnáct bodů, a tak mohou i trochu litovat, že fotbalový podzim končí.

„To určitě ne (smích). Jsme rádi, že si můžeme odpočinout. Všichni jsme nemocní nebo zranění, tak nějak to látáme. Někteří kluci teď celý týden netrénovali, já jsem měl v týdnu jen jeden trénink. Už je toho moc,“ nelituje ale přestávky kapitán znojemských fotbalistů Josef Hnaníček, i když trenér Leoš Kalvoda na to má jiný názor.

Přehrát

00:00 / 00:00

Znojmo nakonec svými výkony v podzimní části Gambrinus ligy mnohé překvapilo

„Všechno, co jsem po nich chtěl už od začátku, bohužel přišlo až teď na konci podzimu. Škoda, že už je konec,“ říká znojemský trenér Leoš Kalvoda, který má na herním vzestupu odepisované jedenáctky velký podíl.

A to musel udělat i jedno nepopulární rozhodnutí. Po prohraném zápase v Brně uprostřed podzimní sezony, v době, kdy měl nováček na kontě pouhé tři body, se rozloučil s Markem Heinzem, největší hvězdou týmu, která klub z velké části prostřílela do nejvyšší soutěže.

„Ostatní se na něho až moc spoléhali, teď to museli vzít do svých rukou. A povedlo se to.“

Právě po odchodu největší hvězdy začala skvělá znojemská série, během které nováček získal plné dvě třetiny možných bodů. A během které se začínala měnit i pozice dřívějších outsiderů.

„To, že nám nikdo nevěřil, byla výhoda spíš zezačátku. V posledních kolech už si na nás museli dát pozor, ale my jsme to zvládli. A za to patří hráčům dík,“ myslí si kouč Leoš Kalvoda, a počítá, jestli je nasbíraných sedmnáct bodů hodně nebo málo.

„Určitě je to nad plán, protože jsme po začátku ligy nepočítali s tím, že bychom mohli uhrát tolik bodů.“

Hráči vyhlíží zápasy ve Znojmě

Fotbalisté Znojma obrali o body velké favority na pohárové příčky a poměrně vyrovnané zápasy odehráli i s největšími aspiranty na titul. Jenže zase dost ztráceli s týmy namočenými v boji o záchranu, což může být na jaře vzhledem k bilanci vzájemných duelů velký handicap. Navíc na rozdíl od dalších konkurentů ze spodní části tabulky nemají zkušenosti s psychicky náročnější částí prvoligového ročníku.

„Já doufám, že se zachráníme,“ věří kapitán Josef Hnaníček a stejně tak doufá, že už jarní část sezony odehrají fotbalisté Znojma v opravdovém domácím prostředí, a ne v brněnském azylu, kam kvůli nevyhovujícímu stadionu dojížděli na zápasy.

„Co tak na tréninku vidím, tak se hřiště každý den opravuje. Teď je to tam celé rozorané,“ říká Josef Hnaníček.

„Něco se tam děje, ale jak to bude na jaře, to nevíme. Samozřejmě bychom byli velice rádi, kdybychom mohli hrát ve Znojmě, protože se na to těšíme,“ dodává gólman Vlastimil Hrubý, který by jako odchovanec Miroslavi, oddílu z městečka ze znojemského okresu, uvítal návrat do domácího prostředí dvojnásob.

„Jestli budeme hrát ve Znojmě, tak doufám, že bude hned v prvním kole plný dům. Hned bude derby, takže by to mohlo být zajímavé,“ naráží Vlastimil Hrubý na první jarní kolo a derby s Jihlavou.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme