Podezření z korupčního jednání přesunul 'mlčící bojovník' Pelta na hlavu policie

Bobřík mlčení! Přesně tato foglarovská kratochvíle bude od dnešního dne jednou z hlavních pracovních náplní předsedy fotbalové asociace Miroslava Pelty. Ten totiž uvalil "embargo" na jakékoliv informace, týkající se počínající korupční kauzy, která může opět zatřást nastolenými pořádky v českém fotbalu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ČSTV Miroslav Pelta | Foto: Radim Beznoska

Nově pak byl do soutěže o bobříka mlčení kromě Pelty a sparťanského majitele Křetínského zapojen i ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Do hlavy triumvirátu Pelta-Křetínský-Martinec by chtěl v těchto chvílích nakouknout nejeden český fotbalový fanoušek, o novinářích ani nemluvě. Na fakt, že předseda fotbalové asociace po dohodě s právníky předal celou věc protikorupční policii a dál se jí na půdě asociace nebude zabývat, lze nahlížet různě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauzu s tajnými informacemi v českém fotbale rozplétá Michal Jurman

Stejně jako na rozpoutání hrobového ticha kolem tajemného obsahu Křetínského kufříku. Ticha, které může bohužel celý český fotbal uvrhnout do již několikrát zažité temné nejistoty, ze které se opět časem mohou vyklubat zpětné odpočty bodů nebo změny výsledků.

"Ty naše možnosti uvnitř asociace, by nemusely stačit. Náš nástroj je disciplinární komise, ale nemáme prostředky k tomu, abychom využili důkazy,"popisuje Pelta důvody, které ho vedly k tomu, že se informace Křetínského nebudu řešit na půdě fotbalové asociace.

Ze hry tentokrát bude tedy i disciplinární komise, která v dřívějších kauzách vyvíjela poměrně čilou aktivitu. Pelta si navíc vyžádal souhlas členů výkonného výboru k tomu, aby veškeré informace v celé věci podával pouze on. Jasné je jedno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda svazu Miroslav Pelta byl hostem Večerního Radiožurnálu

Zatímco na Spartě a ve strahovských chodbách fotbalové asociace se drží bobřík mlčení, ve fotbalovém zákulisí se o to více těší zájmu hra zvaná tichá pošta. Jeden její úryvek mluví i o tom, že v celé věci jde o nekalé fotbalové sázení.

"Nebudu to potvrzovat ani vyvracet, dobře víte, že fenomén sázek je problémem nejen v českém fotbale. To ale v současnosti nemá prioritu,"

Nevidí Pelta otázku sázek momentálně jako stěžejní v celé záležitosti. Oči a uši má přesto šéf českého fotbalu otevřené jako nikdy předtím. A nestačí se zřejmě divit.

Starý bojovník

"Před nějakým časem jsem říkal, že bych za většinu lidí v profesionálních soutěžích dal ruku do ohně. Teď se mi u některých udělal otazník,"krouží opatrně kolem konkrétních osob a jejich činů. Že by tento rozený diplomat bobříka mlčení porušil, se čekat nedá. V podobných věcech je znám svojí precizností a buldočí zarputilostí.

"Abych řekl pravdu, tak já jsem starý bojovník, ale i hodně mých blízkých mi říkalo, že jsem nevypadal dobře. Možná to bylo tím, že jsem se neoholil. Tentokrát jsem to snad vylepšil," komentuje Pelta svůj úterní výraz ve tváři, když k němu dorazil s tajemným černým kufříkem Daniel Křetínský.

Doufejme, že podobně jako Pelta se vylepší i obraz českého fotbalu. Jasné je ale už nyní, že to jako v případě Pelty, rozhodně nebude ze dne na den.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme