Podzimní část ankety Zlatý míč České republiky vyhrál Petr Čech

Stejně jako většina fotbalových lig, tak i anketa Zlatý míč České republiky je rozdělena na dvě části. V té podzimní vyhrál s velkým náskokem reprezentační brankář Petr Čech, který měl na druhého Tomáše Rosického náskok necelých 350 bodů a je hodně pravděpodobné, že po jaru si cenu pro nejlepšího českého fotbalistu odnese pošesté.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Petr Čech

Fotbalista Petr Čech | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Sedmdesát hlasujících z Klubu sportovních novinářů jasně naznačilo, že jeden z nejlepších brankářů světa je pro fotbalové odborníky z Čech jasným hráčem číslo jedna. Na prvním místě je po podzimu s devíti sty dvaceti dvěma body, což je takový náskok, který by mu měl zajistit vítězství v celé anketě. I když jak říká Josef Káninský z fotbalové sekce Klubu sportovních novinářů, může se stát cokoliv….

"Myslím si, že není úplně jistý, jestli Petr Čech zvítězí i v celém ročníku. Protože stejný náskok, jako má on teď, může na jaře před ním získat někdo, kdo vyloženě zazáří. To se může stát, historie ankety to napovídá."

Přehrát

00:00 / 00:00

Podzimní část ankety Zlatý míč České republiky vyhrál Petr Čech

Petr Čech anketě prakticky dominuje od roku 2005, tedy s výjimkou roku 2009, kdy zvítězil Pavel Nedvěd. Jeho výkony nezpochybnitelně jsou tak skvělé, že si každé prvenství zasloužil, ale přece jen, u brankáře není tak časté, aby tak často a tolikrát za sebou překonával útočníky, záložníky, nebo obránce.

V podzimní části ankety, dalo by se tedy říci v jejím poločase, hlasovalo celkem sedmdesát novinářů. A každý měl k dispozici deset míst, na která dosadil hráče podle svého svědomí. Přičemž za první příčku bylo pro fotbalistu, který na něj byl určen 15. bodů. Vyhrál tedy Petr Čech, o skoro 350 bodů za ním je Tomáš Rosický a na třetím místě je útočník CSKA Moskva Tomáš Necid. V první desítce se na čtvrté příčce objevil i hráč z české ligy - plzeňský Pavel Horváth. Což určitě není překvapení, na rozdíl od umístění několika dalších hráčů.


"Umístění mladého brankáře Vaclíka z Viktorie Žižkov poměrně vysoko je docela velkým překvapením. A podle mého názoru je docela zajímavé, že získal body Jan Koller, který hraje třetí ligu. Samozřejmě tam zapůsobilo asi to, že je velice populární a všichni si ho pamatují." Jen pro upřesnění, třetí liga kterou má Josef Káninský v souvislosti s Janem Kollerem namysli je třetí Francouzská liga. Výsledky z celoroční ankety se dozvíme až po skončení jarní části sezony 2010/2011.

Pořadí po podzimním kole fotbalové ankety Zlatý míč ČR:
1. Petr Čech (Chelsea) 922 bodů, 2. Tomáš Rosický (Arsenal) 581, 3. Tomáš Necid (CSKA Moskva) 477, 4. Pavel Horváth (Plzeň) 439, 5. Tomáš Ujfaluši (Atlético Madrid) 334, 6. Jaroslav Plašil (Bordeaux) 320, 7. Zdeněk Pospěch (FC Kodaň) 301, 8. Tomáš Hübschman (Šachtar Doněck) 244, 9. Michal Kadlec (Leverkusen) 232, 10. Milan Baroš (Galatasaray) 173, 11. Tomáš Pekhart (Jablonec) 157.
Další pořadí: 12. Jiří Štajner (Liberec) 102, 13. Tomáš Řepka (Sparta) 97, 14. Roman Hubník (Hertha Berlín) 82, 15. Marek Suchý (Spartak Moskva) a Jan Rezek (Plzeň) oba 78, 17. Michal Hubník (Olomouc) 72, 18. Václav Kadlec (Sparta) 59, 19. Mario Lička (Brest) 53, 20. Milan Petržela (Plzeň) 52, 21. David Jarolím (Hamburk) 33, 22. Jiří Jarošík (Zaragoza) 29, 23. Petr Švancara (Slovácko) 19, 24. Jan Morávek (Kaiserslautern) a Rudolf Skácel (Hearts) oba 17, 26. Tomáš Vaclík (Žižkov) 16, 27. Daniel Pudil (Genk) a David Bystroň (Plzeň) oba 12, 29. Jan Polák (Anderlecht) 11, 30. Tomáš Grigar (Teplice) 10, 31. Roman Bednář (West Bromwich/Leicester) a David Limberský (Plzeň) oba 9, 33. Jan Lecjaks (Anderlecht) a Lukáš Magera (FC Temešvár) oba 7, 35. Jan Rajnoch (Ankaragücü), Pavel Košťál (Wiener Neustadt), Daniel Kolář (Plzeň), Jiří Bílek (Kaiserslautern) a Radoslav Kováč (West Ham) všichni 6, 40. Libor Sionko (Sparta) 4, 41. Ondřej Mazuch (Anderlecht) a Mario Holek (Dněpropetrovsk) oba 3, 43. Tomáš Mičola (Brest), Jakub Mareš (Teplice), Marek Kulič (Mladá Boleslav) a Jan Koller (AS Cannes) všichni 2, 47. David Lafata (Jablonec 97) 1.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme