Pohár České pošty a vstupenku do Evropy získali fotbalisté Jablonce

Fotbalisté Jablonce získali podruhé v historii domácí pohár. Ve finále proti Mladé Boleslavi dlouho prohrávali, v závěru ale Kopic vyrovnal na 2:2 a stejný záložník pak v penaltovém rozstřelu rozhodl. Díky triumfu v Poháru České pošty si Severočeši zahrají třetí předkolo Evropské ligy.

Jablonec Pohár České pošty 2013 | Zdroj: ČTK

Zápas v Chomutově nezačal šťastně pro Boleslav. Ve 12. minutě útočník Martin Nešpor špatně došlápl, zranil se a utkání pro něj skončilo. O sedm minut později to bylo pro Středočechy ještě horší, jablonecký Michal Hubník si v pokutovém území vtipnou kličkou obhodil stopera Ševinského a střelou na zadní tyč poslal Baumit do vedení.

Ve 29. minutě bylo vyrovnáno. Po rychle vhozeném autu Mareše a centru Chramosty se prosadil Ondřej Zahustel. Těsně před odchodem do kabin pak Mladá Boleslav slavila podruhé, po rohovém kopu a závaru před brankou jabloneckého Michala Špita se trefil Jan Chramosta, pro kterého to byl už třetí gól ve třech posledních pohárových zápasech.

Nápor Severočechů ve druhém poločase sílil, Piták dvě dobré příležitosti nevyužil, přesto se Jablonec vyrovnání dočkal. V 84. minutě se z pravého křídla prosadil ránou na vzdálenější tyč Jan Kopic. Lukáš Zoubele pak ještě mohl v naprostém závěru strhnout vedení na stranu Baumitu, Miller ale jeho pokus vyrazil.

Rozhodovaly tak penalty, ve kterých zaváhali oba úvodní střelci - jak mladoboleslavský Ondřejka, tak jablonecký Piták. Pak se nemýlilo dalších osm exekutorů, až v šesté sérii napálil kapitán Středočechů Johana břevno a následně Jan Kopic zařídil Severočechům střelou doprostřed zisk poháru.

"Říkal jsem si, že to je okamžik, na který jsem čekal, a záleží jen na mně, jestli ho unesu, nebo ne. Hlavně jsem si přál štěstí a já ho měl. Chtěl jsem to napálit nahoru doprostřed, gólman skočil na stranu a naštěstí to tam padlo. Pak už to byla euforie," popisoval Kopic.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít