Pohár FIFA čeká evropské a jihoamerické semifinále

Fotbalisté Španělska vyhráli také třetí utkání Poháru FIFA, když porazili Nigérii 3:0, a v semifinále se střetnou v evropském semifinále s Itálií. Druhé semifinále bude jihoamerické, střetne se v něm Brazílie s Uruguayí, která zdolala Tahiti 8:0.

Tahiťanům fandí skoro celá Maracaná

Tahiťanům fandí skoro celá Maracaná | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Nigérie byla v nepříjemné situaci, protože potřebovala pro postup zdolat Španělsko a zároveň doufat, že Uruguay nezvítězí nad Tahiti příliš velkým rozdílem. Ale obě podmínky začaly brzy dostávat znatelné trhliny.

Španělsko totiž poslal do vedení už ve třetí minutě Jordi Alba, který zakončil typickou barcelonskou souhru v dresu španělského národního týmu, v jehož základní sestavě nastoupilo osm hráčů katalánského velkoklubu.

Nigérie neměla příliš šancí, případně se o ně připravovala vlastní nepřesností. Naopak ve druhé půli přidal po pár minutách na hřišti druhý gól Torres, který hlavičkoval střílený centr Pedra, a sólo přes půl hřiště zakončil hokejovým blafákem a střelou do prázdné branky opět Alba.

Uruguay připravila nepříjemný konec fotbalovému vyslanci Oceánie, vyhrála 8:0, když se čtyřikrát trefil Abel Hernandéz. Tahiti tak odjíždí s celkovým skóre ze tří zápasů 1:24.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít