Poláci na Euru i nadále fandí českému týmu. Rosický odjel do Prahy

Zítra večer může být jasné, jestli bude fotbalové Euro pokračovat bez účasti reprezentací pořadatelských zemí. Ukrajina je stále ve hře, zato pro polské fotbalisty už turnaj skončil. To vám zřejmě neuniklo, protože katy Poláků se stali čeští hráči, kteří ve Vratislavi našli velmi vřelé prostředí a spoustu podpory. A kupodivu se to nemění ani poté, co ukončili červeno-bílou fotbalovou horečku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polští fanoušci na utkání fotbalového Eura 2012 Česko - Polsko | Zdroj: ČTK

Pozápasový smutek polských fanoušků se ani náznakem neobrátil proti Čechům, natož proti českým reprezentantům. Ti si dokonce o půlnoci při příjezdu do svého hotelu v centru Vratislavi užívali nečekaných blahopřání skupinky polských fanoušků.

To jsou všechno náznaky, ze kterých čeští hráči odvozují, že ani po vyřazení Poláků na ně místní lidé nezanevřou a že ve čtvrtečním čtvrtfinále proti Portugalsku mohou počítat s jejich podporou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán reprezentace Tomáš Rosický odjel do Prahy, na tréninku reprezentace, který znovu navštívili polští fanoušci, tak chyběl

„Budeme rádi, když to vydrží. Samozřejmě bychom chtěli, kdyby Poláci postoupili s námi. Byla to taková ‚bratrovražda‘, což nás mrzí, kdybychom si mohli vybírat, nejraději bychom postoupili s nimi. Ale je to tak, jak to je, věřím, že to vydrží,“ obrací se obránce David Limberský k fanouškům, kteří už o své vlastní mužstvo v turnaji přišli.

Což o to, ve Vratislavi přijali Čechy za své. Jenže ve Varšavě, kde se utkání s Portugalci hraje, bude přijetí asi poněkud chladnější, protože vratislavská extrémní vlídnost k Čechům je spíše lokální.

„To se asi ve Varšavě nestane. Ve Vratislavi jsou lidé otevření a navíc je to blíž u hranic, jezdí tam hodně lidí. I náš europoslanec říkal, že teď bude fandit Čechům, aby došli co nejdál, abychom si mohli říkat, že jsme prohráli s těmi nejlepšími,“ říká Henryk Luchowski, překladatel českého národního týmu.

Náhled polských fanoušků na české fotbalisty tak zůstává nezměněný, ale na dnešní trénink české reprezentace jich přišlo o poznání méně než v předchozích třech případech.

Michal Kadlec může na Euru vylepšit 16 let starý příběh svého otce

Číst článek

„Přičítat to můžeme různým vlivům, ale je jasné, že nadšení Poláků z evropského šampionátu po vyřazení jejich týmu opadlo. Navíc tu každý spíše počítal s postupem domácích, nikdo nepředpokládal, že Češi ještě nepojedou domů a dnes budou zase trénovat ve Vratislavi. Chybí tu třeba školní výpravy, které počet diváků na trénincích hodně zvedaly,“ informuje přímo z místa reportér Jan Kaliba.

Diváků se tak na tréninku českých fotbalistů sešly asi dvě stovky, zatímco v předchozích případech to byly tisíce lidí. Ovšem kdo se těšil, že už by mohl trénovat kapitán Tomáš Rosický, musel být hodně překvapený.

Tomáš Rosický na tréninku české fotbalové reprezentace v rámci fotbalového mistrovství Evropy 11. června v polské Vratislavi. | Foto: ČTK

„Zraněný kapitán českého týmu totiž na den odjel do Prahy, kde se společně s fyzioterapeutem Pavlem kolářem snaží dát dohromady svoji zraněnou achillovku. Vrátit by se měl zítra, kdy bude zase o trochu víc jasné, jestli stihne čtvrteční čtvrtfinále,“ avizuje Jan Kaliba.

„Je jasné, že pro to, aby byl v pořádku, dělá všechno. Pro nás, ale i pro něj je to jeden z vrcholů kariéry, proto chce za každou cenu hrát – a dělá pro to maximum. Pevně věřím, že to zvládne, uzdraví se a bude stoprocentně fit. Ale kdyby nebyl, už jsme viděli, že kluci, kteří tam místo něj nastoupili, hráli skvěle. I když v tomhle případě neplatí to, že každý je nahraditelný, u něj to jde dost těžko. Ale byl na lavičce, v kabině, radoval se, jako kdyby hrál. Doufejme, že se dokáže uzdravit,“ okomentoval aktuální situaci ohledně českého kapitána obránce Michal Kadlec.

Možnost podívat se do Varšavy na čtvrtfinále dostalo víc českých fanoušků, než se očekávalo.

„Objevil se nečekaně vysoký počet volných lístků, které ještě má k dispozici evropská fotbalová unie, šanci tak fanoušci mají přes portál UEFA. Vstupenky by měly být všech kategorií, nejen ty nejluxusnější a nejdražší,“ má dobré zprávy pro fanoušky Jan Kaliba.

Jan Kaliba, Lucie Výborná, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme