Poláci remizovali na úvod ME s Řeckem 1:1

Polští fotbalisté se na začátek mistrovství Evropy vítězství na domácí půdě ve Varšavě nedočkali. S Řeckem remizovali ve skupině 'A' 1:1. Poláky poslal do vedení v 17. minutě Lewandowski, za Řecko vyrovnával v 51. minutě Salpingidis.

Lewandowski posílá Poláky do vedení 1:0, Řekové ale dokázali vyrovnat

Lewandowski posílá Poláky do vedení 1:0, Řekové ale dokázali vyrovnat | Zdroj: ČTK

Poláci měli před domácím publikem ve Varšavě velkou motivaci uspět a přáli si dobrý vstup do turnaje. Dostali se také k prvnímu náznaku šance, když ve 4. minutě zkoušel technickou střelou překvapit Chalkiase Murawski. Řecký gólman byl ale na místě.

Skórovat potom mohli na druhé straně i Řekové. Gekasovi moc nechybělo, aby po standardní situaci střílel z nadějné pozice, na míč ale nedosáhl. Podobně dopadl i Polák Lewandowski. V 17. minutě se už ovšem domácí fanoušci mohli radovat.

Brankář Chalkias zazmatkoval při vyběhnutí a pro Lewandowského nebyl problém usměrnit hlavou míč do sítě. Po gólu se hrálo především ve středu hřiště a na další brankovou příležitost se čekalo až do 38. minuty.

Řekové museli střídat obránce a nerozehraný Kyriakos Papadopulos hned málem připravil gól Polákům. Perquis ale netrefil z dobré pozice branku. V závěru poločasu šli potom Řekové do deseti, když dostal po dvou žlutých červenou kartu stoper Papastathopulos.

Poláci tak mohli nastoupit do druhé půle v klidu. Jenže nečekaně udeřil řecký tým. Po centru ze strany se dostal míč až k Salpingidisovi, který střílel prakticky do prázdné branky a vyrovnal.

A pro domácí tým mohlo být ještě hůř. V 69. minutě totiž gólman Szczesny fauloval v pokutovém území právě Salpingidise, dostal červenou kartu a kopala se penalta. Poláky ovšem zachránil náhradní brankář Tyton, který Karagunisovův pokus vyrazil.

Do konce utkání se už ani jedno z mužstev nedokázalo dostat do vážnější gólové příležitosti, a tak úvodní duel evropského šampionátu skončil remízou 1:1.

Mistrovství Evropy ve fotbale, skupina A (Varšava):

Polsko - Řecko 1:1 (1:0)

Branky: 17. Lewandowski - 51. Salpingidis. Rozhodčí: Velasco Carballo - Fernández, Jiménez (všichni Šp.). ŽK: Papastathopulos, Cholevas, Karagunis (všichni Řec.). ČK: 69. Szczesny - 44. Papastathopulos. Diváci: 56.070.

Polsko: Szczesny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Blaszczykowski, Murawski, Polanski, Obraniak, Rybus (70. Tyton) - Lewandowski. Trenér: Smuda.
Řecko: Chalkias - Torosidis, Papastathopulos, A. Papadopulos (37. K. Papadopulos), Cholevas - Maniatis, Katsuranis, Karagunis - Ninis (46. Salpingidis), Gekas (68. Fortunis), Samaras. Trenér: Santos.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít