Policie začala vyšetřovat odkup fotbalového stadionu Bazaly městem

Kriminalisté zaostřili na prodej fotbalového stadionu Bazaly, který koupilo město Ostrava. Vyšetřovatelé jsou zatím na začátku a nikoho neobvinili. Zjišťují, jestli při transakci nedošlo k trestnému činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bazaly | Foto: Tomáš Adamec

O koupi ostravského stadionu Bazaly letos v květnu rozhodli napodruhé městští zastupitelé. Nejdříve s tím, že stadion za 114 milionů od zadluženého klubu koupí, nesouhlasili. „Je to zdrcující. Úplný konec, jako kdybych umřel,“ reagoval v tu chvíli kapitán Baníku Martin Lukeš.

Jenže za chvili bylo vše jinak, dva zastupitelé názor změnili, hlasovalo se znovu a tentokrát koupě stadionu městem prošla.

Hospodářská kriminálka nyní prověřuje, jestli došlo k trestnému činu. „K objasnění věci jsme zahájili úkony trestního řízení,“ říká policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Podle sociálnědemokratického primátora Petra Kajnara ale bylo všechno v pořádku. „Na sto procent jsem si jistý, na to bych dal obě ruce, že mi je můžou useknout, kdyby tam něco našli. Ale samozřejmě je to z hlediska formálního na městě a z hlediska všech odhadů stoprocentně v pořádku,“ tvrdí Kajnar.

Andrea Čánová, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme