Polský fotbalový talent Zejdler překvapil i manažera Baníku

Zní to jako pohádka, kterou snad ani nelze vymyslet. Loni touto dobou byl osmnáctiletý fotbalista Lukasz Zejdler amatérem ve čtvrté polské lize v Raciborzi. Toto pondělí hrál poprvé v životě Gambrinus ligu za ostravský Baník. Trenér Karol Marko mu hned na úvod dal těžký úkol - uhlídat mladoboleslavského Mendyho. A Zejdler úkol splnil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FC Baník Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

"Přiznám se, že jsem byl trochu nervózní, navíc jsem hrál celých 90 minut. Po závěrečném hvizdu mi spadl kámen ze srdce, že všechno dobře dopadlo," svěřil se se svými pocity z prvního zápasu za Baník Lukasz Zejdler.

Tak rychlý vývoj zapomenutého polského talentu nečekal ani generální manažer Baníku Ostrava Verner Lička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Polský fotbalový talent Lukasz Zejdler má za sebou úspěšnou premiéru v dresu Baníku

"Má suverénně nejlepší výsledky vytrvalostních testů ze všech ostravských klubů od áčka dolů," říká překvapeně Lička.

A to začal Lukasz Zejdler teprve loni v létě poznávat profesionální fotbal. V té době měl jedinou ambici - dostat se do základní sestavy mládežnického výběru Baníku do 19 let. A to se mu povedlo skutečně bleskově.

"V Česku se něco podobného nemůže stát, protože systém výchovy u nás je jak organizačně, tak strukturálně na úplně jiné úrovni než v Polsku. Tam je to spíše otázka náhody, někdo pracuje dobře, někdo ne, " přiznává Verner Lička, že Lukasz Zejdler není čistým produktem baníkovského skautingu.

Alena Benešová, Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme