Pomohl by Slavii pád do třetí ligy? I o tom fanoušci přemýšlejí

Od chvíle, kdy se kvůli stavbě Stalinova pomníku musela Slavia na příkaz režimu odstěhovat z Letné, jsou nejfotbalovější adresou v republice pražské Vršovice. V žádné jiné čtvrti nesídlí dva tak významné a populární kluby. Ovšem budoucnost vršovického fotbalu je značně pošmourná. V současnosti totiž také platí, že nikde jinde nesídlí dva kluby s tak vážnými problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Červená karta pro všechny tajemný!" Fanoušci Slavie mají na situaci v klubu jasný názor | Zdroj: ČTK

Bohemians 1905 sice prožívají sportovně nejrůžovější období své šestileté historie, ale na poli soudním se pro ně situace vyvíjí přesně opačně. Zatím nepravomocné rozhodnutí říká, že nejsou právoplatným nástupcem zkrachovalých Bohemians. To by navzdory všem sympatiím a podpoře fanoušků znamenalo, že v českém fotbale a tím spíš nejvyšší soutěži vůbec nemají místo.

Slavia ho zatím má, jenže už brzy o něj může přijít, pokud nesplní podmínky profesionální licence. Ale nebylo by to pro neprůhledný a živořící klub vlastně vysvobození a nová šance? I takové kacířské myšlenky už řadu fanoušků napadají.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v pražské Slavii se zajímal Jan Kaliba

"Ani sportovní pád třeba na úroveň třetí ligy by pro Slavii nebyl až tak zničující katastrofou. Naopak očistný proces, který by to přineslo, by vůbec nemusel být špatný. Fanoušci by se kolem klubu daleko více semkli," hledá výhody možného zmizení červenobílých z Gambrinus ligy Jiří Vrba z iniciativy Sešívaní drží spolu.

"Hlavně by to ale přineslo vyčištění té stavající akcionářské struktury, možnost příchodu nového vlastníka, který by pak ten klub mohl pozdvihnout zpátky tam, kam patří. Za současné zablokované situace to možné není," dodává. Nejtěžší boj čeká slávisty skutečně při čištění akcionářské struktury a snaze zabránit pokoutné likvidaci staré Slavie a vzniku jakési nové, bez dluhů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech Slavie mluvil také Jan Suchan ve Večerném Radiožurnálu

Zůstaneme-li ale u sportovní roviny problému, nabízí se otázka, kolik hráčů současného kádru by po vzoru třeba Buffona, Nedvěda a Del Piera v Juventusu přetrpělo pád do nižších soutěží a zůstalo.

"Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel. Já bych klidně zůstal, ale o mě nejde, já už jsem stejně na konci kariéry. Vůbec jsme se o tom nebavili, jestli by někdo zůstal. Nikdo neví, co by bylo," říká útočník Stanislav Vlček a jeho slova platí také ve způsobu oznamovacím. Nikdo neví, co bude.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme