Pořadatelé fotbalového MS nevyprodali ani semifinále

Fotbalový šampionát v Africe má řadu specifik a mezi ta hodně zvláštní patří to, že stadiony nejsou narvané k prasknutí. A to dokonce ani semifinálový souboj mezi Holandskem a Uruguayí, který nakonec vyhráli Nizozemci 3:2. Stadion sice explodoval, když se na obrazovce objevil nápis 62.500 diváků, kapacita je však o pár tisícovek větší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo - Anglie fanoušci | Foto: Jaroslav Plašil

Jihoafričan Damian si koupil lístky před zápasem od své kamarádky za 160 eur, tedy za oficiální cenu FIFA. Seděl hodně daleko za bránou a místa kolem něj byla volná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový deník Lubomíra Smatany z Jihoafrické republiky

„Jsem velice překvapený. My jsem nakonec seděli na lepších místech, protože byly volné. A to je semifinále. To je velmi divné a nemám pro to žádné vysvětlení,“ říká.

Damian si myslí, že prázdná místa souvisí hlavně s tím, lístky jsou pro Jihoafričany hodně drahé. On sám by dražší vstupenku dovolit nemohl.

„Lístky pro kategorii čtyři, což je hodně daleko nahoře, stály podle webové stránky FIFA 495 dolarů. To je přece šílené,“ stěžuje si Damian.

Pro většinu Jihoafričanů jsou ceny nedostupné

Prázdná místa překvapila i Kanaďana Davida, který ale lístek dostal, takže ho ani nemusel platit.

„Byly lístky i za necelých 300 dolarů, což je celkem v pohodě pro Američany nebo Evropany, ale pro Jihoafričany je to strašné. To je polovina průměrného měsíční platu člověka, který má solidní práci ve střední třídě,“ říká David.

Na druhou polovinu zápasu už prázdná místa zaplnili dobrovolníci, což dělá FIFA pravidelně. Nabízí se tedy otázka, jak bude vypadat finále - zda budou opět prázdná místa, nebo zda-li se poprvé na šampionátu stadion zcela zaplní fanoušky.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme