Pořadatelům ME fotbalistů do 21 let pomáhají desítky dobrovolníků, třeba jako řidiči

Dobrovolníci jsou součástí většiny významných sportovních akcí a počítají s nimi také pořadatelé největší fotbalové akce v Česku, mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Pomáhají s organizací a administrativou a také třeba dělají řidiče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právě v době natáčení cvičili na Andrově stadionu i policisté

Právě v době natáčení cvičili na Andrově stadionu i policisté | Foto: Miroslav Kobza | Zdroj: Český rozhlas

Výborná znalost angličtiny a okolí Olomouce, zkušenosti za volantem a láska k fotbalu. To všechno musí splňovat člověk, aby se mohl stát řidičem anglické fotbalové reprezentace na Euro 21.

Jeden ze dvou řidičů-dobrovolníků u anglické jednadvacítky je kuchař Zoltán Kalavský. Angličtinu si zdokonalil v Irsku, kde dvanáct let pracoval. Autem jezdí už tři desítky let a má rád sport.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hladký průběh ME fotbalistů do 21 let pomáhají organizátorům zajišťovat také dobrovolníci. S jedním z nich natáčel v Olomouci Tomáš Minarčík

„Základním předpokladem byla bezúhonnost, mám referenční zkoušky řidiče, praxi v řízení, zkušenost. A také znalost Olomouce a okolí. Prarodiče pochází z Pňovic u Litovle, maminka tam také bydlí, mám tam řadu příbuzných, žil jsem tam a pracoval před 20 lety,“ vysvětluje.

Znalost angličtiny se podle něj ani netestovala. „Spíš tam hrály roli reference, které jsem poslal na organizační výbor mistrovství Evropy. To zřejmě rozhodlo,“ míní.

Zoltán Kalavský chodí na fotbal od dětství. V Olomouci fandil zdejšímu armádnímu klubu, za který chytal jeho otec. Poté chodil na Sigmu, ostravský Baník a pražskou Duklu. Teď stráví dva týdny s anglickou fotbalovou jednadvacítkou.

„Pokud postoupí, jedu s nimi dál. Jsem smluvně vázaný až do konce šampionátu, a to 24 hodin denně. S týmem jsem i ubytovaný na hotelu. Budeme vlastně dva, střídáme se,“ dodává Zoltán Kalavský s tím, že v plánu jsou i nějaké výlety do okolí či Jeseníků.

'Pokud budou hrát proti Čechům, budu neutrální'

Může se ovšem také stát, že se Anglie střetne s českou reprezentací. To by prý pro českého řidiče anglické jednadvacítky mohla být poměrně ošemetná situace.

Všechny zápasy české jedenadvacítky na mistrovství Evropy můžete sledovat na našem streamu Český rozhlas sport nebo v podrobných online reportážích.

„Jsem tak trochu na vážkách. Když budu v kompletní blízkosti toho anglického týmu, jak to bude, až třeba budou hrát proti Čechům. Asi to bude neutrální,“ přiznává.

Ať už zápasy anglického mužstva dopadnou jakkoliv, věří Zoltán Kalavský, že pro něj bude práce dobrovolníka, řidiče na ME fotbalových jednadvacítek, životním zážitkem.

„Je to taková odměna. V mých letech se mi už asi nepoštěstí nikdy v životě dostat se tak blízko takovému šampionátu, takové události, navíc na domácí půdě. Ještě s takovým týmem být v přímém kontaktu.“

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme