Porážku v derby nesli fanoušci Slavie překvapivě lehce

Fotbalisté Sparty jsou v tabulce Gambrinus ligy i nadále na prvním místě. Čtyřbodový náskok na druhou Plzeň si pojistili vítězstvím v pražském derby nad Slavií 2:0. Pro Slavii je největším úspěchem zřejmě to, že její fanoušci neměli důvod přerušit zápas, jak v týdnu říkali. Většina z příznivců sešívaných navíc už před zápasem od toho v některé z vršovických hospod upustila.

Kotel fanoušků Slavie

Kotel fanoušků Slavie | Zdroj: ČTK

Parta kamarádů kolem Michala s Davidem chodí do kotle už několik let. Takže je zvyklá i na lepší časy, než ty současné, ve kterých je Slávia v tabulce předposlední.

Odchovanci Slavie rozhodli o vítězství Sparty v 280. derby pražských ‘S‘

"Čekali jsme to horší. Permici si koupíme zase. Po čtyřech domácích zápasech máme jeden bod, takže spokojenost," ironicky komentují začátek sezóny fanoušci kolem Michala a Davida.

00:00 / 00:00

Slávistické alibi

Ale aby kvůli tomu přerušovali zápasy, to je ani po pár pivech nenapadne, i když ostatním by se nedivili.

"Pokud by to o půli mělo být tři nula, tak bychom se ani nedivili. Všechno je zbytečné, pokud by nějací chuligáni nechytili Hřebíčka. Mlátit hráče je zbytečné, oni dělají, co můžou," vysvětlují.

Proto už i ostatní slevili ze svých nároků. „Pokud bude vidět, že se snaží, tak protesty nebudou,“ dodávají příznivci červenobílých barev ve frontě na zápas.

Rohy bývají ve fotbale výhodou, v derby byla tato činnost ale spíše za trest

Podle informací Radiožurnálu by nakonec domácí kotel utkání přerušil, pokud by Slavia po poločase prohrávala, ale to se nakonec nestalo. První gól letenských totiž Lukáš Vácha vstřelil, naštěstí pro domácí hráče, až v 51. minutě.

Bojovnost a nasazení svěřencům nového trenéra Koubka ovšem skutečně nechyběly. A možná i proto, že na celém stadionu bylo u stánků jen nealkoholické pivo, mohli i skalní příznivci Slavie střízlivě usoudit, že víc od svého týmu čekat nemohli.

Hráči Slavie děkují domácím fanouškům | Foto: ČTK

Proto na sešívané po zápase nelétaly předměty, ale sklidili mírný potlesk.

"První půle nebyla až tak hrozná, druhá už jo. Čekali jsme to ale horší. Váchova standardka se navíc kopat neměla, faul tam nebyl. Kopl to ale pěkně," tvrdili ti z fanoušků, kteří nezakončili derby pyrotechnickou show nebo po zápase na trávníku.

Takových, kteří přiváděli hlasatele na stadionu až k zoufalosti, totiž nakonec bylo až nevhodně moc.

Martin Charvát, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít