Porto porazilo Arsenal, Bayern přehrál Fiorentinu

Ve středečních zápasech osmifinále fotbalové ligy mistrů se dařilo domácím týmům. Bayern Mnichov porazil Fiorentinu 2:1, stejným výsledkem skončil i duel Porta s Arsenalem. Pod jediný gól hostů se přihrávkou podepsal český reprezentant Tomáš Rosický. Odvety se hrají 9. března.

Liga mistrů UEFA

Liga mistrů UEFA | Foto: UEFA

Bayern Mnichov - Fiorentina 2:1 (1:0)

Domácí poprvé zahrozili ve 13. minutě, kdy van Buyten vyslal přesným pasem do šance Goméze. Brankář Fiorentiny Frey ale předvedl výborný zákrok. Bayern pak získal hru pod svou kontrolu a branku hostů ohrožoval i nadále. Ribéryho tvrdou ránu z 20 metrů opět zlikvidoval Frey. Ve 41. minutě předvedl výbornou individuální akci Robben, obloučkem za obranu poslal do šance Müllera, ten ale sám před brankářem nedokázal zakončit. Domácí se dočkali ve třetí minutě nastavení, kdy se z penalty trefil Robben.

Fiorentina přišla s odpovědí hned po změně stran, když se po rohovém kopu a následném zmatku ve vápně Bayernu prosadil Kroldrup. Vývoj zápasu pak ovlivnila 73. minuta, kdy po úderu loktem do Robbenova obličeje putoval pod sprchy hostující Gobbi. Bayer opět převzal iniciativu a v 89. minutě rozhodl o svém vítězství. Po střele aktivního Robbena se míč odazil k Oličovi a ten našel volného Kloseho.

Branky: 45.+2 Robben z pen., 89. Klose - 50. Kröldrup. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). ČK: 73. Gobbi (Fiorentina). Diváci: 66.000.
Bayern Mnichov: Butt - Lahm, van Byuten, Demichelis, Badsturben - Robben, van Bommel, Schweinsteiger, Ribéry - Goméz, Müller
ACF Fiorentina: Frey - de Silvestri, Kroldrup, Natali, Gobbi - Montolivo, Bolatti - Marchionni, Jovetić, Vargas - Gilardino

FC Porto - Arsenal 2:1 (1:1).

Porto získalo náskok už v úvodu zápasu. V 11. minutě předvedl brankář Fabianski hrubku, když si centr Varely sám srazil do brány. Arsenal přidal a po akci Rosického tečovala obrana domácích Bendtnerovu střelu na roh. Ten zahrál Fabregas znovu na českého repezentanta a po jeho přihrávce srovnal obránce Campbell.

Porto získalo svůj náskok zpět brzy po změně stran. V 52. minutě zahráli malou domů Campbell s Fabianskim, útočník Porta nečekal na hvizd rozhodčího míč hned napálil do branky. Sudí gól k velké zlosti trenéra Arsenalu Vengera uznal. Hosté byli po zbytek zápasu aktivnější, Porto se naopak pokoušelo o rychlé kontry. Stav utkání se už ale nezměnil.

Branky: 11. Varela, 51. Falcao - 18. Campbell. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

FC Porto: Helton - Alváro Pereira, Bruno Alvés, Rolando, Fucile - Raul Meireles, Fernando, Rubén Micael - Hulk, Falcao, Varela.
Arsenal FC: Fabianski - Clichy, Fermaelen, Campbell, Sagna - Fabregas, Denilson, Diaby - Nasri, Bendtber, Rosický.