Porto si v Lize mistrů vyšláplo na Bayern, Barcelona nakročila k postupu

Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Porta 1:3 a zkomplikovali si cestu za postupem. Výrazný krok do semifinále naopak udělala Barcelona, která stejným výsledkem zvítězila na půdě francouzského mistra Paris Saint-Germain. Do domácího duelu si Katalánci odvezli více než slušný výsledek. Odvety jsou na programu příští týden.

Porto poslal v duelu s Bayernem do vedení z penalty Ricardo Quaresma

Porto poslal v duelu s Bayernem do vedení z penalty Ricardo Quaresma | Zdroj: ČTK

Bayernu vůbec nevyšel úvod zápasu. Už ve druhé minutě chyboval při rozehrávce Xabi Alonso, míče se chopil Jackson Martínez, který byl při pokusu o kličku faulován gólmanem Neuerem. Následnou penaltu bezpečně proměnil Quaresma.

V 9. minutě zahodil velkou šanci na vyrovnání Lewandowski, a tak znovu udeřilo na opačné straně. O míč se tentokrát nechal lacině obrat Dante a Quaresma zvýšil na 2:0 pro Porto.

Oslabený Bayern vrátil do hry ve 28. minutě Thiago, ke kterému prošla přehrávka Boatenga. V závěru prvního poločasu ale mohlo jít Porto znovu do dvougólového vedení. Neuerovi propadl míč mezi rukama a skončil na břevně.

Porto pokračovalo ve výborném výkonu i po změně stran. V 57. minutě ještě šanci Herrery zlikvidoval Neuer, ale v 65. minutě byl krátký i gólman Bayernu. Boateng podskočil dlouhý míč, Martínez obešel Neuera a pohodlně zpečetil výhru portugalského celku.

V Paříži úřadovaly barcelonské ofenzivní hvězdy

Barcelona na rozdíl od Bayernu od úvodních minut potvrzovala roli favorita. Messiho střelu ještě zastavila tyčka branky pařížského celku, ale v 18. minutě se už hosté radovali. Messi přistrčil míč za obranu Neymarovi, jenž otevřel skóre střelou ke vzdálenější tyči.

Katalánci průběh utkání kontrolovali a v 67. minutě přidali i druhou uklidňující branku. Suárez se proháčkoval do pokutového území, poradil si i s Luizem a prostřelil Sirigua.

Dva góly Barcelony v Paříži zařídil útočník Luis Suárez | Foto: ČTK/AP

O dvě minuty později mohl snížit Cavani. Jeho povedenou střelu dokázal gólman Barcelony Ter Stegen zlikvidovat. Na opačné straně se k další individuální akci nadechl Messi, jeho střela z hranice vápna šla ovšem vedle branky.

V 79. minutě se Suárez dostal přes stopera Luize a nechytatelnou střelou přidal třetí gól Barcelony. Pařížané se o tři minuty později dočkali alespoň čestného úspěchu. Střelu Van der Wiela nešťastně tečoval mimo dosah Ter Stegena spoluhráč Mathieu.

Úvodní čtvrtfinálové zápasy fotbalové Ligy mistrů:

FC Porto - Bayern Mnichov 3:1 (2:1)
Branky: 3. z pen. a 10. Quaresma, 65. Martínez - 28. Thiago. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 50 092.

Porto: Fabiano - Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro - Herrera, Casemiro, Ó. Torres (75. R. Neves) - Quaresma (85. Evandro), Martínez, Brahimi (80. Hernani). Trenér: Lopetegui.
Bayern: Neuer - Rafinha, Dante, Boateng, Bernat - Lahm, Alonso (74. Badstuber), Thiago - Müller, Lewandowski, Götze (56. Rode). Trenér: Guardiola.

Paris St. Germain - FC Barcelona 1:3 (0:1)
Branky: 82. vlastní Mathieu - 67. a 79. Suárez, 18. Neymar. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). Diváci: 46 000.

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva (21. David Luiz), Maxwell - Matuidi, Cabaye, Rabiot (65. Lucas) - Pastore, Cavani, Lavezzi. Trenér: Blanc.
Barcelona: Ter Stegen - Montoya (80. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba - Busquets - Rakitič (74. Mathieu), Iniesta (53. Xavi) - Neymar, Messi, Suárez. Trenér: Enrique.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít